Jakie są widoki na odrodzenie się turystyki w dużych miastach? [PODCAST #3]

podcast Jan Mazurczak Poznań

Turystyka w wielkich miastach, to nie tylko weekendowi turyści indywidualni. To przede wszystkim uczestnicy wielkich wydarzeń, targów, kongresów, podróżujący służbowo. Poznań jest przygotowany na rożne scenariusze, od najczarniejszego, po najbardziej optymistyczny O sytuacji w poznańskiej branży turystycznej, walce o przetrwanie, planach promocyjnych w kraju i za granicą opowiada Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Finanse w ramach Krajowego Planu Odbudowy, powinny – jak nazwa wskazuje – być przeznaczone na odbudowę turystyki, a nie dywersyfikację.

Po „otwarciu” kraju, rozpocznie się wielka rywalizacja o klienta krajowego. Jednocześnie będzie to czas promocji na rynkach zagranicznych.

Sektor MICE, tak ważny dla turystyki w wielkich miastach, bardzo się zmieni. Więcej będzie wydarzeń online i hybrydowych – nawet tych wielkich. Będzie to korzystne dla firm – klientów, ale miasta na tym wiele stracą.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast