Jakie gadżety reklamowe przydadzą się na targach turystycznych?

Targi czy konferencje stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania firmy, zwiększenia świadomości marki i zbudowania jej pozytywnego wizerunku. Aby informacje dotyczące przedsiębiorstwa pozostały na dłużej z potencjalnymi klientami i kontrahentami, warto wyposażyć się w odpowiednie gadżety reklamowe. Jaka jest ich rola i jak należy je wybierać?

Czemu służą gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe są nośnikiem przekazu marketingowego. Nawet jeśli zostaną opatrzone jedynie nadrukiem z nazwą lub logo firmy, nadal pełnią rolę reklamową. Klasyczne gadżety reklamowe to między innymi długopisy, kubki, torby reklamowe z logo, koszulki, czy breloki. Każdy z tych produktów ma nieco inny potencjał reklamowy, jednak funkcje gadżetów pozostają takie same – mają one przywoływać pozytywne skojarzenia z daną marką. Dlaczego w dalszym ciągu warto rozdawać potencjalnym klientom i konsumentom takie gratisy? Po pierwsze, osoba, która korzysta z logowanych produktów sama reklamuje markę, zwiększając jej świadomość w różnych środowiskach. Po drugie, odpowiednio dobrany gadżet reprezentuje firmę i jej wartość, dlatego świadczy między innymi o dbałości o klienta.

W jaki sposób działają gadżety reklamowe?

Zakup gadżetów z nadrukiem firmowym to tradycyjne, ale nadal bardzo skuteczne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać nowych klientów oraz zadbać o utrzymanie przy sobie klientów stałych. Sposób działania takiego produktu jest bardzo prosty – konsument otrzymuje gratis, który przypomina mu o firmie każdego dnia, co utrwala w jego umyśle pozytywny obraz danej marki. W momencie, kiedy musi on dokonać wyboru zakupowego, automatycznie myśli w pierwszej kolejności właśnie o tej firmie, która podarowała mu wcześniej starannie dobrany gadżet reklamowy.

Jak wybrać dobry gadżet reklamowy?

Gadżety firmowe z nadrukiem mają różną wielkość i różne przeznaczenie. Na dużych przedmiotach, takich jak parasole, czy torby reklamowe można zmieścić znacznie więcej niż tylko proste logo. Duża powierzchnia nadruku daje możliwość umieszczenia na produkcie firmowego motto, adresu www, czy krótkiej informacji o ofercie firmy. Wybierając odpowiedni gadżet reklamowy, należy zwracać jednak uwagę nie tylko na jego wielkość, ale również na:

  • użyteczność,
  • jakość,
  • dopasowanie produktu do charakteru firmy oraz prezentowanych przez nią wartości lub idei.

Przykładowo, firma, która chce pochwalić się ekologicznymi metodami prowadzenia biznesu, powinna rozdawać klientom i kontrahentom gadżety, które również można nazwać ekologicznymi, na przykład torby wielokrotnego użytku. Ważne jest też to, aby gratis dla konsumenta był praktyczny. Dzięki temu będzie towarzyszył mu na co dzień w różnych miejscach. Podany przykład torby reklamowej to najlepszy dowód na to, że gadżet może być przydatny każdego dnia – klient zabierze taką torbę na zakupy, do pracy, na spacer, na siłownię itd. To sprawi z kolei, że kolejne osoby zapoznają się z nazwą firmy, jej logo, czy sloganem reklamowym. Ostatnie kryterium wyboru gadżetu reklamowego to jego jakość. Jeśli firma dba o swój wizerunek, nie powinna obdarowywać potencjalnych klientów niskiej jakości produktami, ponieważ nie pozwala to wzmocnić pozycji marki na rynku.

Artykuł sponsorowany