Jak wykorzystać potencjał turystyki kulinarnej i winiarskiej? Debata na Forum Promocji Turystycznej

Polska w 2023 roku zaistniała szerzej w słynnych publikacjach Michelin, dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Jak wykorzystać promocyjną szansę, którą daje lokalna kuchnia? Już w przyszłym tygodniu podczas wiosennej edycji Forum Promocji Turystycznej porozmawiamy o najsmaczniejszych trendach turystycznych.

Odkrywanie nowych kulinarnych i winiarskich trendów staje się kluczowym elementem podróży dla wielu entuzjastów turystyki. Dzięki bogactwu smaków i aromatów, podróżujący mają okazję zagłębić się w lokalną kulturę i tradycje, odkrywając unikatowe doznania kulinarne. W dzisiejszych czasach potencjał turystyki kulinarnej i winiarskiej rośnie w siłę, tworząc niezapomniane doświadczenia dla podróżujących o wyrafinowanych gustach.

Co ciekawe 80 proc. podróżników uważa, że gwiazdki Michelin dla gastronomi są tym samym czym Oskary dla przemysłu filmowego.

Przewodnik Michelin i rekomendacje w nim zawarte przyciągają miłośników kuchni z całego świata. Objęcie Warszawy, Krakowa i Poznania promocją międzynarodowego wydawnictwa to także szansa na rozwój kadr gastronomicznych, wzrost atrakcyjności tych miast dla turystów oraz podniesienie prestiżu ich kuchni na arenie międzynarodowej.

O tym wyjątkowo smacznym temacie porozmawiamy z Ekspertami:

Joanna Ochniak, certyfikowana jurorka konkursów kulinarnych,
Izabela Stalmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie,
Zrinka Kragić, contracting Manager East Europe, Iceland & Caucasus, Intrepid Travel,
Tomasz Prange-Barczynski, redaktor naczelny „Ferment. Pismo o winie”,
Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Masz już bilet? Rejestracja i bilety.