Jak promować turystykę wśród młodzieży? [PODCAST #30]

Jak promować turystykę wśród młodzieży? [podcast #30]

Jeden z paneli IX Forum Promocji Turystycznej dotyczył problemu promowanie turystyki wśród młodzieży. Czy i jak promować turystykę wśród młodzieży szkolnej, czy młodzież ta jest dobrym klientem, jakie są najczęstsze błędy popełniane w sektorze turystyki młodzieżowej.

Organizacja wyjazdów dla dzieci i młodzieży – zarówno wycieczek, jak i obozów – to nie tylko biznes, ale i sposób wychowania sobie przyszłych klientów. Co ważniejsze, w obliczu degradacji tradycyjnego nauczania geografii w szkołach i coraz większej nieznajomości Polski wśród młodych ludzi, dobrze zorganizowana wycieczka może i powinna pełnić role „misyjną” – poznawania kraju i jego kultury.

Do “pojedynku” stanęli: Paweł Sławiński, dyrektor zarządzający Atas i Piotr Wiktorko, prezes Polan Travel.

Rozmawiali m.in. o projekcie „Turystyczna Szkoła”, z którym w ubiegłym roku wystartowała Polska Organizacja Turystyczna. Podstawą projektu miała być strona internetowa z bazą materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz bazą scenariuszy wycieczek szkolnych. Innym tematem był tzw. „program Czarnka”, mający pomóc w organizacji wycieczek szkolnych. W debacie była również mowa o szarej strefie, o tym co przeszkadza w rozwoju turystyki młodzieżowej a co ją może napędzać.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast