Izrael otwiera granice od 23 maja

Izrael przyjmie turystów
Jaffa w Izraelu/fot. AG

23 maja, po ponad roku od zamknięcia, Izrael otworzy swoje granicę dla obcokrajowców. W pierwszym etapie zostaną wpuszczone grupy zorganizowane według wytycznych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Turystyki Izraela.

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy ministerstwami, ograniczona liczba grup zacznie przyjeżdżać 23 maja i będzie ona zwiększana w zależności od stanu zdrowia publicznego i postępów programu .Indywidualni podróżni będą wpuszczani do Izraela w drugim etapie.
Wszyscy odwiedzający będą musieli wykonać test PCR przed wejściem na pokład samolotu do Izraela oraz test serologiczny w celu potwierdzenia szczepień po przybyciu na lotnisko Ben Guriona.

Nadal prowadzone są rozmowy z różnymi krajami w celu osiągnięcia porozumień dotyczących walidacji świadectw szczepionek, tak aby anulować potrzebę wykonywania testów serologicznych.
Szczegółowy plan otwarcia zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

Juli Edelstein, minister zdrowia, powiedział: „Izrael jest pierwszym na świecie zaszczepionym krajem, a jego obywatele jako pierwsi mogą cieszyć się z tego wyniku. Po otwarciu gospodarki nadszedł czas, aby w ostrożny sposób zezwolić na turystykę. Będziemy nadal przyglądać się łagodzeniu przepisów w zależności od stanu zdrowia publicznego”.

Orit Farkash-Hacohen, minister turystyki, dodał: „Cieszę się, że mogę uczynić ten ważny pierwszy krok dla branży turystycznej. Nadszedł czas, aby wyjątkowa przewaga Izraela jako bezpiecznego i zdrowego kraju zaczęła pomagać mu w wyjściu z kryzysu gospodarczego. Dopiero otwarcie nieba dla turystyki międzynarodowej naprawdę ożywi przemysł turystyczny.”

Anna Zohar Żak. dyrektor, Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki, skomentowała: „Po długiej, przymusowej przerwie, z przyjemnością robimy pierwszy krok w otwieraniu naszych granic dla gości z zagranicy. Wiemy, że Polacy bardzo tęsknią za Izraelem i z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich odwiedzających, gdy tylko będzie to możliwe.”

El Al wprowadza nową super funkcjonalnośc promo kodów od Minsait (Indra group)