Izrael – 2019 rok lepszy o 11 proc.

AG

W 2019 roku Izrael odwiedziło około 4,55 mln turystów, o 11 proc. więcej niż w roku 2018. Gospodarka państwa zyskał dzięki nim prawie 5,8 mld dolarów.

Yariv Levin, minister turystyki Izraela, powiedział: “Ponad 4,5 mln turystów odwiedziło Izrael w minionym roku. Oznacza to, że był to kolejny rekordowy rok w naszej turystyce.
To historyczne osiągnięcie jest bezpośrednim wynikiem trwającej rewolucji w promocji Izraela na całym świecie, przygotowanej przez Ministerstwo Turystyki. To także efekt rozwoju infrastruktury turystycznej w naszym kraju, otwarcia nowych połączeń lotniczych oraz współpracy z najważniejszymi touroperatorami zagranicznymi. Jestem dumny z faktu, że turystyka przyczynia się do rozwoju gospodarczego całego Izraela, w tym zaniedbanych do tej pory peryferii.”

Amir Halevi, dyrektor generalny w Ministerstwie Turystyki, dodał: “Miniony rok był trzecim rokiem z rzędu, w którym pobity został rekord turystyki przyjazdowej w Izraelu. Po raz pierwszy została wyraźnie pokonana bariera 4,5 mln turystów.
Te doskonałe wyniki są wynikiem profesjonalizacji polityki marketingowej, którą rozpoczęliśmy dwa lata temu. Kampania “Dwa miasta – jedna podróż” odniosła duży sukces w promowaniu Tel Awiwu I Jerozolimy. Obecnie skupiamy się na budowaniu I promocji nowych produktów turystycznych, głównie na pustyni Negew oraz w dolinie Arawa. W tych regionach widzimy największy, niewykorzystany do tej pory potencjał.”

Turyści wykupili w 2019 roku w Izraelu ok. 12,1 mln noclegów, o 4,4 proc. więcej niż w roku 2018.
Liczba gości w Jerozolimie wzrosła w 2019 roku o 8 proc. w porównaniu do roku 2018, w Tel Awiwie – o 9 proc., zaś w Tyberiadzie – o 18 proc.