Itaka rozpoczyna sprzedaż oferty na Lato 2023

Itaka

Pod hasłem „Oto Lato 23” biuro podróży Itaka prezentuje kilkaset ofert. Prawie 90 proc. hoteli, to obiekty 4 i 5-gwiazdkowe.

Prezes Piotr Henicz podkreślił: „Naszą wspólną misją są najwyższe światowe standardy obsługi klienta, pokazywanie świata jaki sami chcielibyśmy zobaczyć, dzielenie się doświadczeniami z najpiękniejszych podróży. Celujemy jak zawsze wysoko: rosnący apetyt naszych klientów na wakacyjny luksus sprawia, że w ofercie dominują hotele z najwyższej półki, wyznaczające nowe standardy kontraktowania i ofertowania oraz inspirujące programy wycieczek objazdowych”.

Prawie 90 proc. hoteli zakontraktowanych na LATO 23 to obiekty 4 i 5-gwiazdkowe. To właśnie na nich opiera się tzw. capacity w destynacjach i to one zdecydowanie dominują w kontraktach gwarancyjnych. Jak podkreśla touroperator w komunikacie wysłanym do agentów: „My gwarantujemy, że nasz klient otrzyma ten hotel, który wybrał dla siebie i swoich bliskich.”

Henicz zaznaczył: „Coraz szerzej dotykamy obszarów, na których podróże wiążą się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. ITAKAsmart – produkt oparty na pakietowaniu dynamicznym to wyjazdy „skrojone na miarę” przez samych turystów i nowoczesne rozwiązanie dla stale rosnących i spersonalizowanych wymagań klientów, pozwalające na pełne wykorzystanie naszego potencjału organizacyjnego i technologicznego. To także kolejny atrakcyjny rodzaj produktu dla klienta i naszej Sieci Sprzedaży, zawsze zainteresowanej nowościami.”

Itaka przygotowała na start 600 ofert, czyli ok. 30 proc. docelowego produktu, który wprowadzany będzie sukcesywnie, począwszy od najbliższych tygodni.

Tradycyjnie jedną z kluczowych destynacji Itaki pozostaje Turcja, Touroperator będzie latać do 4 portów: Antalya, Bodrum, Izmir i Dalaman. Nowości czekają na miłośników rejonu Bodrum, natomiast do Antalyi Itaka będzie latać 5 dni w tygodniu na różne długości pobytów (5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14 nocy).

W Grecji Itaka proponuje imprezy na Krecie, Zakynthos, Rodos, Korfu, Kos, Thassos, Samos, Lesbos i Chalkidiki, w niedalekich planach są także Peloponez, Chios, Santorini, Mykonos, Paros, Naxos i Riwiera Ateńska.

Jeśli chodzi o Hiszpanię, to Itaka zaprasza na Fuerteventurę, Teneryfę, Lanzarote, Gran Canarię i La Palmę oraz wybrzeża kontynentalne: Costa Brava, Costa Dorada, Costa Del Sol i Costa De La Luz.
W Portugalii touroperator przygotował wyjazdy na Maderę i na wybrzeże Algarve. Do Włoch Itaka zaprasza na Sycylię, Sardynię i do Kalabrii.

Do Albanii Itaka zapowiada loty z każdego lotniska w Polsce i proponuje dużą elastyczność długości pobytów: na 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 14 nocy. Wybór długości wypoczynku będą mieć także klienci, którzy wybiorą się do Bułgarii.

Z innych kierunków przygotowanych przez Itakę na Lato 2023 warto wymienić Gruzję, Egipt (3 kierunki: Hurghada, Marsa Alam i Taba), Tunezję (Monastir i Djerba), Wyspy Zielonego Przylądka.

Itaka w przyszłym sezonie stawia na dywersyfikację produktu, proponując różne formy zwiedzania: Kameralne Podróże – niewielkie maks. 14-osobowe grupy, Tylko dla Ciebie – prywatne podróże już od 2 osób, No Limits – wyjazdy dla aktywnych, Wakacje pod palmami – wycieczki typu “light”, realizowane w destynacjach egzotycznych, łączące zwiedzanie z wypoczynkiem, City Breaks – kompaktowe wyjazdy weekendowe na ucieczkę od codziennej rutyny. Odpowiedzią na powracające zainteresowanie wycieczkami autokarowymi są trasy po Włoszech, Francji, Chorwacji, Czechach, a także wyjazdy rodzinne w formule Klubów Przyjaciół ITAKI i tematyczne wycieczki do Francji. Z wycieczek samolotowych warto wymienić te cieszące się największą popularnością: objazdówki do Turcji – także nowe trasy, Malty, Egiptu, czy Islandii.

Już wkrótce w ofercie pojawią się: wycieczka na Alaskę, Kameralna Podróż do Arabii Saudyjskiej, fascynująca podróż przez Laponię, Moja Nicea i Mój Paryż.

We wspomnianym komunikacie Itaka podkreśla: „Do 19 października w ramach pakietu „ZYSKAJ NA WAKACJE”: pewność, że cena nie ulegnie zmianie (Gwarancja Niezmienności Ceny GRATIS), gwarantujemy, że cena zarezerwowanej podróży nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu! Ewentualny wzrost kursów walut, kosztu transportu lub opłat lotniskowych, portowych itp. nie będzie miał wpływu na cenę; komfort zmiany rezerwacji bez limitu/ograniczeń (Multi Zmiana GRATIS).

Nielimitowane zmiany rezerwacji do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy. W tym okresie można zmienić termin wyjazdu, długość (za wyjątkiem skrócenia pobytu), kierunek, hotel, typ pokoju, a także lotnisko wylotowe na dowolną inną ofertę; specjalne warunki rezygnacji; specjalne warunki rezygnacji i oszczędność na zaliczce (tylko 15 proc, resztę należy dopłacić 22 dni przed rozpoczęciem imprezy), a także: dzieci 2+2 świadczenia hotelowe GRATIS w wybranych hotelach, 50 proc. zniżki dla dziecka w wybranych hotelach, zniżki do 43 proc.; 3 proc. zniżki dla Stałych Klientów oraz inne benefity.

Itaka otworzyła nowe biuro w Budapeszcie