Itaka otworzyła nowe biuro w Budapeszcie

Itaka

Itaka otworzyła biuro swojej spółki-córki Itaka Hungary w samym centrum Budapesztu, przy ulicy Váci utca.

Itaka Hungary Travel Agency to spółka-córka Itaka Holdings. Już w sezonie Zima 22/23 planowane są 4 łańcuchy czarterowe z Węgier do dwóch destynacji w Egipcie: Marsa Alam i Taba, na Wyspy Kanaryjskie: Fuerteventura i na Zanzibar.

Piotr Henicz wiceprezes ITAKA Holdings, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, powiedział: „Nasze nowe biuro i rozpoczęcie działalności na Węgrzech to konsekwencja polityki Zarządu firmy rozwijania inwestycji w rynki zagraniczne. Po Czechach i rynkach wschodnich teraz czas na Węgry, kraj o wielkim potencjale, którego mieszkańcy kochają odkrywać świat, mają doświadczenia w podróży i docenią nasz produkt.”

Dyrektorem zarządzającym ITAKA Hungary jest Gábor Kreiter, przez 13 lat Menedżer Sprzedaży na Europę Wschodnią w Hotelbeds/TUI Group, od roku prowadzący własne biuro agencyjne Selected Travel Solutions. Dyrektorem sprzedaży ITAKA Hungary jest Zsolt Kovács, a dyrektorem operacyjnym i ds. Produktu Ferenc Csabai.

Gábor Kreiter skomentował: „Itaka jest nie tylko największym graczem w Polsce, ale także, po przejęciu Cedoka, jednym z 3 największych czeskich touroperatorów. Co roku setki tysięcy turystów z rynku polskiego i czeskiego wybierają ofertę ITAKI, co dało podstawę zaistnienia także na Węgrzech.”

Firma została już zarejestrowana w Urzędzie Rządowym w Budapeszcie i posiada zabezpieczenie w wysokości 211 807 885 HUF w Colonnade. Start sprzedaży już w sierpniu, a pod koniec lata Itaka Hungary zaprezentuje swoją ofertę biurom agencyjnym podczas road-show.

Itaka: przywróciliśmy siatkę połączeń na Lato 2022