Itaka nawiązuje partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim. Medaliści otrzymają wakacyjne bony

fot. archiwum Itaka

Biuro podróży Itaka poinformowało o podpisaniu umowy partnerskiej z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOl), która przewiduje przyznanie bonów wakacyjnych dla medalistów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina 2026. Uroczyste podpisanie tej umowy miało miejsce w poniedziałek, 4 września, w siedzibie Klubu Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

W ramach umowy partnerskiej, zawartej na lata 2023-2027, Itaka zyskuje prawo do używania tytułów: Partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Partner Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

PKOl reprezentował Radosław Piesiewicz – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który od początku objęcia stanowiska szefa PKOl, obiecywał nagrody dla medalistów olimpijskich.

„To dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego przełomowa i jednocześnie niezwykle radosna chwila, bo każdy z nas po dobrze wykonanej pracy marzy o wspaniałym wypoczynku. Dziś chcemy pokazać i podkreślić, jak wspaniałą, ale też bardzo ciężką pracę wykonują nasi sportowcy i ich trenerzy, i jak my bardzo tę pracę doceniamy. 300 dni w roku poza domem, walką ze swoimi słabościami, bicie rekordów, walka z bólem – to codzienność naszych olimpijczyków, której my nie widzimy. Cieszymy się z medali i sukcesów, ale rzadko zadajemy sobie pytanie, jak wiele taki medal kosztuje. Dziś, wspólnie z firmą Itaka, chcemy pokazać nasz ogromny szacunek dla tego wysiłku i nagrodzić naszych medalistów czymś, co jest jednym z przyjemniejszych momentów w życiu – wspaniałymi wakacjami. Dziękuję zarządowi firmy Itaka, że uwierzył w ten pomysł i właściwie bez wahania podjął współpracę” – powiedział Radosław Piesiewicz, prezes PKOl.

Zarząd biura podróży Itaka reprezentował wiceprezes Piotr Henicz.

„Partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim to dla nas wielki zaszczyt i powód do dumy. Zdrowa rywalizacja, pokonywanie własnych ograniczeń, radość z uzyskanych wyników i szacunek dla liderów to pojęcia, które opisują także naszą pracę. Do aktywnego wypoczynku namawiamy także naszych klientów, proponując wiele wycieczek lokalnych z elementami sportu i rywalizacji” – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings.

„Uprawianie sportu wspaniale łączy się z podróżami, nie tylko pozwalając na treningi w różnych warunkach klimatycznych, ale także na naładowanie baterii pozytywnymi emocjami z odkrywania świata. Będzie nam niezmiernie miło powitać polskich sportowców w gronie naszych klientów i zapewniam, że będą to wakacje na medal. W imieniu Zarządu Itaki życzę polskim sportowcom życiowej formy, wspaniałych zwycięstw i wiele radości z udziału w największym święcie sportu jakim są igrzyska olimpijskie” – dodał Prezes Henicz.

W uroczystości udział wzięli utytułowani sportowcy – polskie olimpijskie nadzieje na Paryż 2024 – Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski w rzucie młotem z Tokio (2020) wraz z trenerką Joanną Fiodorow, siatkarz Artur Szalpuk oraz trener reprezentacji Polski koszykarzy 3×3 – Piotr Renkiel.

Zbliżające się Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024 będą szczególnie dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod wieloma względami. Za rok w stolicy Francji będziemy świętować 100-lecie występów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich. Pierwszy raz Polska jako kraj wzięła udział w tej najważniejszej imprezie sportowej świata podczas Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku, także w Paryżu i tam zdobyła pierwsze olimpijskie medale.