Itaka – inauguracja sezonu narciarskiego w Turcji

Biuro Itaka rozpoczęło sezon narciarski w tureckim kurorcie Erciyes w Kapadocji. 26 grudnia 165 klientów Itaki przyleciało liniami Smartwings z warszawskiego lotniska Chopina na zimowe wakacje w ośrodku narciarskim Erciyes.

Klienci Itaki przybyli do Erciyes jako pierwsi zagraniczni goście po otwarciu sezonu narciarskiego 2021/22. Po wylądowaniu na lotnisku w Kayseri polscy turyści zostali przywitani różami i powitalnymi banerami.

W powitaniu wzięli udział prezes zarządu Erciyes A.Ş. Murat Cahit Cıngı oraz dyrektor regionalnego Biura ds. Kultury i Turystyki Prowincji Kayseri – Şükrü Dursun. Przylot turystów z Polski został szeroko odnotowany przez tureckie media.

Erciyes to najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Turcji i prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów,którzy znajdą tu prawie 102 km tras (w tym 55 km tras ratrakowanych) o zróżnicowanym stopniu trudności i świetne warunki dla entuzjastów sportów zimowych. To także dogodna baza do zwiedzana Kapadocji.

Klienci Itaki mają zapewniony bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os. oraz skipass w cenie.
W ofercie Itaki znajdują się cztery hotele w Kayseri:
• Hotel Mirada Del Lago*****
• Hotel Grand Eras****
• Hotel Mirada Del Monte***+
• Hotel Library Erciyes***

Wszystkie znajdują się blisko wyciągów narciarskich i oferują zakwaterowanie z formułą wyżywienia Full Board Plus. Aktualnie na stokach panują dobre warunki narciarskie, a temperatura wynosi ok. -2 st. C.

Itaka poleci z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę