Islandia dla każdego

AG

91 tysięcy Polaków odwiedziło w 2018 roku Islandię. To o 3,9 proc. więcej niż w roku 2017.

Co roku coraz więcej polskich turystów podróżuje na Islandię. Branża turystyczna tego kraju docenia nasz rynek, który zajmuje w przyjazdówce islandzkiej 7. pozycję. W ubiegłym roku wyspę odwiedziło 2,3 mln turystów.

Przedstawiciele 11 firm z Islandii oraz przewoźnika Icelandair przyjechało w ubiegłym tygodniu na workshop zorganizowany przez Travel Adavance. Spotkała się z nimi grupa 50 reprezentantów polskich biur podróży.

Jak powiedziała Oddny Amarsdottir z Promote Iceland: „Już 64 polskie biura wysyłają turystów na islandię. Wynikiem tego zwiększająca się każdego roku liczba Polaków. Ten rok może być nieco trudniejszy, z powodu bankructwa linii lotniczej WOW. Było ono nagłe i postawiło wielu pasażerów w trudnej sytuacji. Nasz rząd czynił wszystko, by tym pasażerom pomóc. Obecnie najwięcej Polaków lata do nas Wizz Airem z Krakowa oraz Transaviąz Holandii.
Chcemy Polakom pokazać, że Islandia to idealne miejsce na wyprawy globtroterów, wyprawy rodzinne, cel dla wszystkich kochających naturę. Jesteśmy otwarci, energetyczni, gościnni i odpowiedzialni.”

{gallery}8416{/gallery}