Islandia chce więcej polskich turystów

AG

Tego lata bezpośrednie połączenia z Islandią będzie miało 70 miast z Europy i Ameryki Pólnocnej.

Zamieszkałą przez 330 tys. ludzi wyspę w ubiegłym roku odwiedziło ponad 1,8 mln turystów. W tym było blisko 40 tys. Polaków. Islandczycy doceniają wagę naszego rynku i chcą się na nim promować.
Firma promująca turystykę do Islandii Promote Iceland i biuro podróży Premium Tours zorganizowały w Warszawie spotkanie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej i dziennikarzami.

Thorleifur Thor Jonsson, menedżer Promote Iceland, powiedział m.in. “Chcemy żebyście nam pomogli w promocji Islandii w Polsce. Liczymy na współpracę z polskimi biurami podróży a one mogą być pewne, że współpracują z najlepszymi specjalistami. Celem naszym jest, by Islandia stała się jednym z kluczowych kierunków dla polskich biur podróży.”

Orvar Sigurdsson, prezes Premium Tours, dodał: “Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla Islandii i dla mojego, istniejącego od pięciu lat biura. Celem tego spotkania, jak i następnych jest pokazanie Islandii, jako kraju różnorodnego i wartego odwiedzin. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym Polski z Islandią znacznie wzrosła liczba polskich turystów odwiedzających nasza wyspę. Ale wciąż nam jest was za mało. Dlatego chcemy zintensyfikować działania promocyjne, pokazujące Islandię jako miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.”