Ireneusz Węgłowski nowym przewodniczącym rady nadzorczej Orbisu

Nowa funkcja Ireneusza Węgłowskiego
Ireneusz Węgłowski, nowy przewodniczący rady nadzorczej Orbisu/fot. archiwum IGHP

Członkowie rady nadzorczej Orbisu wybrali 24 lipca nowego przewodniczącego, którym został Ireneusz Węgłowski.

Ireneusz Węgłowski, powiedział: “Powierzenie mi roli przewodniczącego rady nadzorczej Orbisu to ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że moja wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej będą wsparciem w dalszym rozwoju spółki i umacnianiu jej pozycji na rynku.”

Ireneusz Węgłowski dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Orbisu, w którym był obecny od 1991 roku. W ostatnich latach był odpowiedzialny m.in. za komunikację korporacyjną Spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR. Wcześniej działał w Orbisie w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego. Z powodzeniem brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA).

Ireneusz Węgłowski jest także prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce w 2019 roku zajął 6. pozycję