Inspiracje, zabawa, zmysły, woda i taniec na campie hotelarek w Termach Warmińskich

Wspólny skok do wody uczestniczek campu hotelarek w Termach Warmińskich
Wspólny skok do wody uczestniczek campu hotelarek w Termach Warmińskich

Inspirujące prezentacje, występy gwiazd, warsztaty tańca z Agustinem Egurrolą i wielki wspólny skok do basenu w Termach Warmińskich – 21 kwietnia odbył się camp hotelarek, zorganizowany przez Polskie Hotele Niezależne. Inicjatywa wpisuje się w Rok Kobiet w Turystyce, ogłoszony w 2022 przez Waszą Turystykę i Hydropolis.

Hasłem przewodnim Campu Hotelarek w Lidzbarku Warmińskim było „Woda-taniec-zmysły”, do którego nawiązywał każdy z elementów wydarzenia. Fundacja Polskie Hotele Niezależne organizuje w tym roku cykl spotkań dla hotelarek. Pierwsze z nich odbyło się w Ostródzie, kolejnym – camp w Termach Warmińskich. Wykłady i warsztaty odbywały się na sali z basenami termalnymi, przystosowanej na potrzeby konferencji. Na wodzie stanęła scena, pomiędzy basenami – krzesła dla uczestniczek. Elementy wystroju nawiązywały do hasła „kobieta hotelarz”.

camp-hotelarek-termy-warminskie-2
Scena i publiczność na basenie w Termach Warmińskich

Kobieta hotelarz – prawdziwa liderka i reżyserka doznań

„Chcemy, wpisując się w inicjatywę Roku Kobiet w Turystyce, promować rolę kobiet w hotelarstwie, która jest wszak kluczowa, jako że nasza płeć stanowi trzon tej branży. Kobiety są silne, niezależne, doskonale zorganizowane, a różnorodność płci w zarządzaniu wpływa pozytywnie na jego jakość” – mówiła Elżbieta Lendo, prezes fundacji Polskie Hotele Niezależne.

W pierwszej części wydarzenia słuchaczki miały możliwość wysłuchać dwóch inspirujących biznesowo prezentacji. Pierwsza z nich pokazywała, jak być prawdziwym liderem. Lechosław Chalecki, trener biznesu, coach i mówca motywacyjny przedstawił garść wskazówek dotyczących nie tylko zarządzania zespołem, ale i budowania swojej firmy na wybranych, bliskich sobie wartościach.

camp-hotelarek-termy-warminskie-3
Lechosław Chalecki na “wodnej” scenie

Z kolei Justyna Adamczyk, konsultantka biznesu, prowadząca program „Ambasady luksusu” w TVNStyle i redaktor naczelna przewodnika „Gault & Millau” skupiła się na tym, jak hotele mogą „reżyserować” doznania swoich gości tak, by pobyt w danym miejscu był wyjątkowy i niezapomniany. Powołując się na przykłady najlepszych marek hotelowych na świecie wyjaśniała, jak goście hotelowi reagują nie tylko na wystrój, ale przede wszystkim na atmosferę w danym obiekcie. Oczywiście, głównym czynnikiem odgrywającym rolę w tworzeniu wyjątkowego miejsca dla gości, są ludzie i ich nastawienie do swoich zadań.

W ostatnim wystąpieniu podczas „biznesowej” części wydarzenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z cząstkowymi wynikami badań Rola Kobiet w Turystyce, przeprowadzanych w ramach Roku Kobiet w Turystyce przez firmę Openfield we współpracy z Hydropolis i redakcją Waszej Turystyki. Ankiety nadal można wypełniać, ich pełne wyniki poznamy pod koniec roku 2022.

Prezentacja cząstkowych wyników badania Rola Kobiet w Turystyce

Nigdy się nie poddawać i nie tracić dobrego humoru

Po przerwie przyszedł czas na spotkania z gwiazdami ekranu i estrady. Na zaproszenie gospodarzy camp odwiedziła Katarzyna Dowbor, dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna, od 35 lat pracująca w telewizji. Uczestniczki dowiedziały się od niej, jak czerpać siłę z życiowych trudności. Katarzyna Dowbor podzieliła się własnymi doświadczeniami na ten temat – opowiadała między innymi o swoim rozstaniu z telewizją publiczną po 30 latach pracy i o tym, jaki miało ono wpływ na jej życie. A także o tym, jak odrodziła się jej kariera telewizyjna.

Kolejnym elementem campu był występ typu stand-up w wykonaniu Cezarego Pazury, aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego, reżysera i artysty kabaretowego. Przewodnim motywem występu było podążanie za kobietami, a także rozdźwięk między światem wirtualnym a rzeczywistym. Mnóstwo humoru, anegdot sprawiło, że dobra zabawa – jak się wydaje – gościła po obu stronach basenowej estrady.

Elżbieta Lendo i jej przyjaciel, Cezary Pazura
Elżbieta Lendo i jej przyjaciel, Cezary Pazura

Ostatnim „statycznym” elementem campu była debata hotelarek, które podzieliły się swoimi doświadczeniami w łączeniu życia zawodowego z prywatnym, a także zdradziły, jakie są ich metody na osiąganie zawodowej satysfakcji i jakości w pracy. Podzieliły się też swoimi metodami na osiąganie work-life balance i odrywanie się od pracy w czasie wolnym.

camp-hotelarek-termy-warminskie-6
Debata hotelarek o tym, jak zachować równowagę i jakość w życiu zawodowym

Taniec, woda i tancerz w wodzie

Po zakończeniu części merytorycznej nadszedł czas na warsztaty tańca latynoamerykańskiego. Agustin Egurrola, charyzmatyczny trener tańca, miał niezapomniane intro, gdyż po wejściu na salę skierował swe kroki na taflę basenu, myśląc, że jest to powierzchnia przeszklona… Czego efektem było duże plum, jeszcze większy śmiech i największe owacje.

camp-hotelarek-termy-warminskie-5
Agustin Egurrola wziął sobie do serca motto konferencji i występ rozpoczął od kąpieli w basenie

Zachowując niezmącony dobry humor i dystans do siebie Agustin Egurrola zdołał się błyskawicznie wysuszyć, by następnie przeprowadzić dynamiczne warsztaty salsy, cza-czy i bachaty. Hotelarki okazały się doskonałymi tancerkami i szybko opanowały podstawy wszystkich tańców, wieńcząc warsztaty wspólnym występem.

Hotelarki uczą się salsy, cza-czy i bachaty z Agustinem Egurrolą
Hotelarki uczą się salsy, cza-czy i bachaty z Agustinem Egurrolą

A następnie, pod przywództwem i z inicjatywy prezes Elżbiety Lendo, poszły w ślady Agutina i wspólnie wskoczyły, w eleganckich konferencyjnych strojach, do basenu. Wcielając w sposób ekstremalny w życie motto campu: „Nie czekaj, aż burza minie. Naucz się tańczyć w deszczu.”

camp-hotelarek-termy-warminskie-4
Skok do wody w strojach konferencyjnych zwieńczył camp hotelarek

Po znakomitej kolacji w restauracji w Termach Warmińskich przyszedł czas na wieczorną zabawę przy basenie z DJ-em. Tańczono nie tylko tańce latynoamerykańskie, a wspólna zabawa trwała do późnych godzin.

Polskie Hotele Niezależne planują zakończyć cykl spotkań ostatnim campem na Zanzibarze, zaplanowanym na jesień 2022.