Indie czekają na Polaków

archiwum incredibleindia

W 2014 roku 25 tysięcy Polaków odwiedziło Indie. Jesteśmy w drugiej dziesiątce pod względem liczby turystów. Indie jednak widzą w Polsce rynek perspektywiczny i chcą współpracować z naszą branżą turystyczną. W ubiegłym roku najwięcej turystów przyjechało do Indii z: Stanów Zjednoczonych, Sri Lanki, Niemiec, Francji, Japonii i Rosji.

Girish Shankar sekretarz z indyjskiego ministerstwa turystyki, powiedział: „Jednym z elementów naszej polityki turystycznej jest e-wiza. Od oczątku roku do 31 maja, e-wizę turystyczną do Indii (eTV) kupiło 1 010 657 turystów. W analogicznym okresie roku 2014 wykupiono tylko 9 841 e-wiz. e-wiza turystyczna została udostępniona turystom z 43 krajów w listopadzie 2014 roku, w styczniu tego roku dołączono mieszkańców Gujany i Sri Lanki, w maju zaś kolejnych 31 państw.
Tylko w maju 201 5 roku, turyści odwiedzający Indie wykupili 15 658 e-wiz (w 201 4 – 1 833). Łącznie wizę elektroniczną mogą kupić obywatele 77 krajów, podczas, gdy w ubiegłym roku o tej porze – tylko dziesięciu. Do końca roku chcemy ją udostępnić obywatelom 15 krajów.
Nasze plany marketingowe i promocyjne w Polsce to przede wszystkim workshopy z udziałem przedstawicieli polskiej branży turystycznej, umieszczanie materiałów promocyjnych w internecie i prasie, udział w targach turystycznych TT Warsaw. Nasze biuro ds. turystyki odpowiedzialne m.in. za Polskę mieści się na razie we Frankfurcie, ale cieszylibyśmy się, gdyby kiedyś powstała podobna placówka w Warszawie. Na pewno liczba polskich turystów zwiększy się, kiedy rozpocznie się współpraca code share między naszym narodowym przewoźnikiem Air India a LOT-em.”