III Motocyklowy Rajd Latarników już w ten weekend

Morze Przygód – pod takim hasłem organizowana jest co roku, we wrześniu jedna z najciekawszych turystycznych imprez motocyklowych. Kilkuset motocyklistów z całej Polski w trzech trasach przejedzie łącznie 350 km – od Pałacu w Sasinie do Łeby z drogą powrotną przez Gniewino.

Po drodze czekać na nich będą punkty kontrolne z zadaniami sprawnościowymi oraz wiele atrakcji turystycznych, w tym najpiękniejsze pałace, z których słynie Gmina Choczewo. To jedyny rajd motocyklowy w Polsce, którego trasa wiedzie szlakiem Latarni Morskich, a uczestnicy trasy off-road za zgodą Urzędu Morskiego mają możliwość podjęcia próby przejazdu plażą.

Rajd Latarników to motocyklowa impreza na orientację, w której nie liczy się prędkość przejazdu, tylko przyjemność podróżowania i poznawania tego co nowe. Uczestnicy pokonują ściśle wytyczoną trasę na podstawie mapy przygotowanej przez organizatorów. Na trasie zlokalizowane są ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli oraz oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych. Pomorze to region niezliczonych atrakcji turystycznych – tajemniczych bunkrów, urokliwych skansenów, folwarków i zagadek historycznych, które wpisane są w trasę przejazdu.
III edycja Rajdu Latarników odbędzie się w dniach 8-10 września 2017.

Więcej informacji oraz możliwość zarejestrowania się na stronie: www.rajdlatarnikow.motopomocni.pl