IGHP i Fundacja Harmony Hotels zacieśniają współpracę

archiwum IGHP

6 września w Mikołajkach podczas XVI Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Hotelarzy, zostało podpisane porozumienie o współpracy Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Fundacji Harmony Hotels.

Sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Marcin Mączyński oraz prezes Fundacji Harmony Hotels Krzysztof Jędrocha podpisali Porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy znanymi w branży hotelarskiej organizacjami.

Krzysztof Jędrocha, prezes zarządu Fundacji Harmony Hotels, powiedział: „Fundacja Harmony Hotels wspiera polskie hotele niezależne w budowaniu i umacnianiu konkurencyjnej pozycji na rynku oraz tworzeniu wartości dodanej dla gości hotelowych. We współpracy z silnym partnerem, jakim jest IGHP, dopatrujemy się nie tylko pozytywnych efektów dla naszych hoteli członkowskich, ale również dla całej branży hotelarskiej, w której wspólnie funkcjonujemy.”

IGHP od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP, podkreślił: „Zawarte porozumienie ma na celu wykorzystanie atrybutów obu organizacji, które współdziałając w wielu istotnych projektach będą mogły jeszcze skuteczniej realizować wyznaczone cele na rzecz rozwoju i kształtowania pozytywnego wizerunku polskiego hotelarstwa”

Porozumienie to istotny sygnał dla rynku hotelarskiego w Polsce. Odnosi się do szerokorozumianej współpracy w celu rozwoju obu organizacji.

IGHP i Fundacja Harmony Hotels będą współpracować m.in. w zakresie prowadzonego procesu sądowego zaskarżającego tabele wynagrodzeń za korzystanie z utworów i przedmiotów praw autorskich i pokrewnych, współdziałania przy tworzeniu nowych regulacji i optymalnych rozwiązań dla branży turystycznej, a także współpracy ze środowiskiem naukowym i administracją państwową.

Porozumienie zostało zawarte w niecodziennej oprawie – podczas wieczornego rejsu statkiem wieńczącego Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy, którego organizatorem po raz XVI była Fundacja Harmony Hotels od dwóch lat wspierana przez IGHP.

Anna Wałęsa z załogi Art Hotel z Wrocławia, dodała: „Od wejścia na pokład statku Gałczyński czuliśmy, że wydarzy się tutaj coś wyjątkowego i nie będzie chodziło jedynie o ogłoszenie wyników Regat. Niecodzienna atmosfera, galowa aranżacja zaskoczyły nas zaraz po powitaniu na czerwonym dywanie, a kiedy sekretarz generalny IGHP i prezes HPH dopłynęli do nas nieoczekiwanie na środku jeziora łodzią motorową, wszystko zaczęło układać się w całość .”