IGHP apeluje o szybkie i radykalne decyzje oraz natychmiastową pomoc finansową

IGHP
Logo IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego apeluje do najwyższych władz o pilne i skuteczne wsparcie polskiego hotelarstwa. Hotelarze w swoim liście zwracają uwagę, że tylko dzięki radykalnym decyzjom i działaniom rządu rozmiar tragedii, która dotyka branżę, będzie ograniczony.

Według zarządu IGHP, który jest autorem apelu, dalsza zwłoka grozi nieodwracalnym załamaniem hotelarstwa w Polsce.

Autorzy listu zwracają w liście uwagę na fakt, że w obecnym kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa, branża hotelarska z dnia na dzień straciła blisko 100 proc przychodów a większość hoteli jest zamykana I pracownicy są masowo wysyłani na urlopy.

Czekające branżę hotelarską zwolnienia grupowe sprawią, że setki tysięcy zatrudnionych w hotelarstwie i w branżach pokrewnych, a także ich rodziny, znajdą się bez środków do życia.

Hotelarze  akcentują, że  tylko natychmiastowa pomoc finansowa może zapobiec eskalacji tragedii i wyrażają głęboki niepokój spowodowany niedostatecznym zakresem i tempem wdrażania pomocy.

Tylko dzięki radykalnym decyzjom i działaniom rządu rozmiar tragedii, która dotyka Polskę, będzie ograniczony. Dalsza zwłoka grozi nieodwracalnym załamaniem hotelarstwa w Polsce. – czytamy w apelu.