PKS Polonus – klient sam rezerwuje miejsce

archiwum PKS Polonus

PKS Polonus tuż przed sezonem urlopowym przedstawił nowy serwis przygotowany wspólnie z platformą DworzecOnline.pl.

Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus, powiedział: „Bez wątpienia, dzięki nowym funkcjonalnościom – stanowiącym niespotykane dotychczas na rynku udogodnienia dla osób korzystających z krajowej i międzynarodowej komunikacji autokarowej – PKS Polonus wyznacza światowe standardy na rynku przewozowym. Kluczem do sukcesu w tej branży jest nie tylko szeroka siatka połączeń i atrakcyjne warunki cenowe, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i satysfakcja podróżnych, stąd PKS Polonus – jako wiodący przewoźnik autokarowy w kraju – zdecydował się na wprowadzenie tak znaczących zmian w zakresie usług okołotransportowych, zapewniając tym samym swoim pasa¿erom możliwie najwyższy standard w zakresie rezerwacji, zakupu i zarządzania biletami online, co znacząco ułatwi planowanie podróży, zwłaszcza w przypadku nieprzewidzianych zmian, przy jednoczesnej oszczędności kosztów i podniesieniu komfortu przejazdu autokarami PKS Polonus.”

Kluczową dla pasażerów PKS Polonus usługą – uruchomioną równolegle z nowym serwisem internetowym przewoźnika – jest bezpłatny wybór i rezerwacja miejsca siedzącego. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o ustandaryzowany system numeracji foteli autokarowych, pozwalający na udostępnienie podróżnym makiety pojazdu w trakcie zakupu biletu online. Z opcji rezerwacji konkretnego miejsca na pokładzie autokaru – dostępnej z przystanku początkowego – mogą korzystać zalogowani użytkownicy serwisu www.pkspolonus.pl.
Dodatkowo, przewoźnik przewidział miejsca dla osób niepełnosprawnych, jak te¿ funkcjonariuszy pełniących służbę publiczną, które zostały wyznaczone w pierwszym rzędzie za kierowcą.
Od kwietnia 2016 roku pasażerowie PKS Polonus mają również do dyspozycji opcję dokonania – już po zakupie biletu w serwisie online – bezpłatnej zmiany godziny czy nawet terminu podróży, bez konieczności ponoszenia opłaty manipulacyjnej.

Podróżni zarejestrowani w internetowym systemie sprzedaży PKS Polonus mogą dokonywać modyfikacji w rezerwacjach dzięki nowej funkcji: „Zarządzaj biletem”. Zmiana terminu możliwa jest najpóźniej na 1 godzinę przed zarezerwowaną wstępnie podróżą.

E-centrum informacyjne dla podróżnych PKS Polonus stanowi „Strefa Pasażera”, za pośrednictwem której klienci mogą nie tylko kupić bilet, ale znajdą w niej równie¿ m.in: rozkłady jazdy, wyszukiwarkę kursów, cennik usług, mapę punktów sprzedaży, informacje o ulgach i promocjach, aktualności oraz newsy z trasy. Za pośrednictwem nowej platformy podróżni mogą także korzystać z ofert specjalnych i zniżek, dostępnych m.in. przy opcji zakupu biletów online.
Nowością na stronie internetowej jest interaktywna mapa połączeń, na której oznaczone zostały wszystkie przystanki w Polsce i poza jej granicami, dostępne w sieci połączeń PKS Polonus. Po kliknięciu na wybraną miejscowość, podróżni otrzymują dostęp do informacji o możliwych połączeniach z i do wskazanej lokalizacji – wraz z podglądem w opcji „street view”, dostępnej dzięki modułowi geolokalizacji – co znacznie ułatwia planowanie, zwłaszcza wieloetapowych podróży lub wypraw „w nieznane”.