Hotelowa marka Mövenpick wkracza do Poznania

Poznański Mövenpick/fot. archiwum Accor

Grupa Accor podpisała ze spółką Maltaski umowę o zarządzanie pięciogwiazdkowym hotelem Mövenpick w Poznaniu. Będzie to trzeci, po Kołobrzegu i Zakopanym obiekt marki. Nowy hotel powita pierwszych gości w 2023 roku.

159-pokojowy Mövenpick Poznań powstanie w zielonym sercu Poznania nad jeziorem Malta, przy ulicy Wiankowej, w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej jeziora. To trzeci, po Mövenpick Kołobrzeg i Mövenpick Zakopane, obiekt szwajcarskiej marki z portfolio Accor, który powstanie w Polsce.

Obiekt zaoferuje gościom restaurację, bar, sale konferencyjne, a także centrum fitness z basenem wewnętrznym, strefę SPA z gabinetami kosmetycznymi oraz parking. Nie zabraknie również rowerowni czy narciarni dla gości korzystających z pobliskiego stoku.

Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor, powiedział: Mövenpick jest synonimem udanego wypoczynku, stąd trzecia już lokalizacja w Polsce, natomiast pierwsza typowo miejska. Marka jest znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska i proponowanie rozwiązań proekologicznych w swoich obiektach. Międzynarodowy system certyfikacji Green Globe wyróżnił Mövenpick jako globalnego lidera zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Ekologicznych rozwiązań nie zabraknie także w poznańskim hotelu.”

Inwestorem jest Maltaski sp. z o.o. sp. k.

Tomasz Bociąg, Dyrektor Zarządzający w Maltaski sp. z o.o. sp. K, podkreślił: „Teren poznańskiej Malty to miejsce ważne dla wszystkich mieszkańców Poznania. Dlatego zależało nam na współpracy z marką, która z jednej strony zapewni noclegowo-konferencyjne zaplecze dla tej wyjątkowej okolicy, a z drugiej – naturalnie wkomponuje się w krajobraz.

Chcemy, aby powstający hotel, ze swoją infrastrukturą gastronomiczną, barem restauracją, był miejscem przyjaznym dla lokalnej społeczności. Wszyscy spędzający czas nad jeziorem, będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej hotelu, dzięki czemu wierzymy, że oferujemy mieszkańcom dodatkową wartość.”

Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick w Poznaniu zaplanowane jest na 2023 rok.

Grupa Accor otworzy pierwszy ibis Styles w Kownie