Hotele Satoria gotowe na Chińczyków

archiwum Grupa Satoria

Grupa hotelowa Satoria, uzyskała, jako pierwsza polska grupa hotelowa, certyfikaty Chinese Tourist Welcome.

Aby uczcić Rok Turystyki EU- China 2018, Grupa Satoria zaoferowała swoim pracownikom program szkoleniowy, którego celem jest właściwe zrozumienie potrzeb chińskiego kienta. Dzięki temu personel hoteli będzie mógł lepiej spełniać oczekiwania swoich gości z Chin.

Rafał Burski, dyrektor ds e-commerce w Grupie Satoria powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsza grupa hotelowa w Polsce uzyskaliśmy certyfikaty Chinese Tourist Welcome. Obserwujemy dynamiczny wzrost liczby chińskich gości przebywających w naszych hotelach, dlatego uważamy, że ważne jest, abyśmy dobrze rozumieli ich potrzeby. Chcielibyśmy dołożyć wszelkich starań, żeby poczuli się mile widziani i aby zapewnić im przyjemny pobyt podczas wizyty w Polsce.“

Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę Chinese Outbound Travel, która jest wyłącznym partnerem COTRI ( China Outbound Travel Research Institute) w Polsce.

Tomasz Janczak, prezez Chinese Outbound Travel, dodał: „Cieszę się, że polskie firmy z branży turystycznej zaczynają dostrzegać potencjał chińskiego rynku turystyki wyjazdowej. Biorąc pod uwagę dynamiczne wzrosty przyjazdów do Polski oraz plany reaktywacji Jedwabnego Szlaku, który również będzie przebiegał przez nasz kraj, musimy być gotowi na przyjęcie większej liczby turystów z Chin. Pamiętajmy, że siła zakupowa tej grupy jest największa na świecie i przekracza już 230 miliardów dolarów rocznie. Jeżeli chcemy część tego „tortu“ dla siebie, musimy zadbać o to, żeby chiński turysta móg te pieniądze u nas wydać, oferując im chociażby odpowiednie metody płatności czy elastyczność w dostępie do towarów, których szukają.“

Następne, otwarte szkolenie Chinese Tourist Welcome jest planowane na koniec lutego w Warszawie.

Polska coraz częściej pojawia się w planach podróży chińskich turystów do Europy. Według ostatních statystyk POT, liczba Chińczyków, którzy w pierwszych 11 miesiącach 2017 roku odwiedzili Polskę przekroczyła 124 tys., co stanowi ponad 50 proc. przyrost w porównaniu do roku poprzedniego.