Hotelarze mniej zapłacą za prąd i gaz

materiały prasowe

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczyna realizację projektu związanego z utworzeniem grupy zakupowej dla hotelarzy. Hotele, które przystąpią do konsorcjum powołanego przez Izbę, będą mogły w niższej cenie nabywać energię elektryczną i gaz. Do grupy zakupowej mogą przystąpić wszystkie hotele w Polsce, również niezrzeszone w Izbie.

IGHP zdecydowała się na powołanie grupy zakupowej energii elektrycznej i gazu, biorąc pod uwagę sygnalizowane przez członków Izby potrzeby.

Dzięki członkostwu w grupie zakupowej hotel może skorzystać z niższych cen niż w standardowej ofercie dostawców energii elektrycznej i gazu

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP, powiedział: „Ostatnie podwyżki prądu, a przede wszystkim wynikające z nich kwoty w umowach, wprawiły niejednego przedsiębiorcę hotelowego w osłupienie. To był jeden z powodów przyspieszenia prac nad projektem. Im więcej hoteli włączy się do naszego konsorcjum, tym lepsze warunki będziemy mogli wynegocjować. Wszystko dzięki efektowi skali, który zapewni nam silniejszą pozycję w negocjacjach.”

Przystąpienie do grupy zakupowej IGHP jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność hotelarską w Polsce.
Schemat działania grupy został maksymalnie uproszczony. Wystarczy, że hotel zgłosi chęć przystąpienia do grupy podczas spotkań regionalnych IGHP lub skontaktuje się z biurem Izby.

Marcin Mączyński podkreślił: „Przedstawiciel konsorcjum zajmie się zebraniem i porównaniem ofert dostawców, a potem wybierze najbardziej korzystną cenowo. Hotel podpisuje umowę bezpośrednio z operatorem w oparciu o wynegocjowane przez konsorcjum niższe stawki, a potem już tylko reguluje płatności. Formalności zredukowaliśmy do minimum.”

Szczegóły projektu będzie można poznać już w lutym i w marcu w trakcie spotkań regionalnych hotelarzy organizowanych przez IGHP w 14 miastach w całej Polsce. Mogą w nich wziąć udział wszyscy hotelarze, również niebędący członkami Izby. Udział w spotkaniach regionalnych jest bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem [email protected] lub telefoniczne pod numerami +48 22 251 79 11, +48 503 044 875.

Harmonogram spotkań regionalnych IGHP:

11 lutego, godz. 11-14 Kielce
12 lutego, godz. 12-15 Kraków
13 lutego, godz. 11-14 Wrocław
19 lutego, godz. 15-18 Warszawa
20 lutego, godz. 11-14 Lidzbark Warmiński
25 lutego, godz. 11-14 Poznań
27 lutego, godz. 11-14 Kołobrzeg
1 marca, godz. 11-14 Gdańsk
4 marca, godz. 11-14 Lublin
11 marca, godz. 11-14 Bydgoszcz
18 marca, godz. 11-14 Katowice
19 marca, godz. 11-14 Rzeszów
20 marca, godz. 11-14 Białystok
21 marca, godz. 11-14 Łódź