Hotelarze będą rozmawiać o opłatach za prawa autorskie i pokrewne

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego organizuje we wrześniu 15 spotkań hotelarzy w różnych miastach Polski. Ich głównym tematem będą opłaty za prawa autorskie i pokrewne. W wydarzeniach mogą wziąć udział wszyscy hotelarze, również z hoteli niezrzeszonych w Izbie. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkaniem 3 września w Krakowie rozpoczyna się jesienny cykl regionalnych spotkań hotelarzy. Inicjatywa IGHP jest skierowana do wszystkich przedstawicieli hoteli, również tych, które nie są członkami Izby.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP, powiedział: “Zależy nam, by jednoczyć środowisko hotelarskie w regionach. Hotelarze, którzy na co dzień konkurują ze sobą, w kluczowych sprawach dla branży powinni mówić jednym głosem. Zależy nam nie tylko na nawiązywaniu relacji, lecz także na przekazywaniu merytorycznej wiedzy, która pozwoli z sukcesem prowadzić przedsiębiorstwa hotelarskie.”

Tematem przewodnim wrześniowych spotkań będą opłaty za prawa autorskie i pokrewne.

Marcin Mączyński dodał: „Każdego tygodnia w różnych grupach dyskusyjnych pojawiają się pytania hotelarzy o kwestię opłat za prawa autorskie i pokrewne. Płacić czy nie płacić? Jeśli tak, to komu? Na naszym spotkaniu rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat.”

W trakcie spotkania hotelarze dowiedzą się więcej na temat wyroku sądu pierwszej instancji w procesie zaskarżenia przez IGHP wysokości opłat należnych OZZ-om. Będzie to wstęp do wystąpienia „Telewizja i muzyka w hotelu – komu trzeba zapłacić i ile”, po której przedstawiciel IGHP odpowie na wszelkie pytania związane z tą kwestią.

By zapewnić wszystkim hotelarzom równy dostęp do wiedzy, IGHP zdecydowała się nie pobierać opłat za udział w spotkaniu. Z uwagi, że liczba miejsc jest ograniczona, decyduje koleność zgłoszczeń. Zapisy odbywają się mailowo: [email protected] lub telefonicznie 22 251 79 11.

Harmonogram spotkań:

3.09 Kraków
4.09 Katowice
5.09 Łódź
9.09 Wrocław
10.09 Karpacz
11.09 Poznań oraz Bydgoszcz
12.09 Kielce
13.09 Lublin
17.09 Rzeszów
24.09 Gdańsk
25.09 Olsztyn
27.09 Białystok oraz Warszawa
30.09 Kołobrzeg