Hotel Mercure Katowice Centrum już otwarty

Katowice zyskały owy hotel - Mercure
fot. archiwum Accor

Wraz z początkiem września zlokalizowany w samym centrum stolicy Śląska hotel Mercure Katowice Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości.

To kolejny obiekt grupy Accor, międzynarodowego lidera hotelarstwa, który dołącza do rodziny uznanych na całym świecie hoteli Mercure. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, materiałów z recyklingu czy fasady budynku pokrytej naturalną zielenią, hotel jest doskonałym wcieleniem hotelarskiej myśli przyszłości. Inwestorem nowego hotelu jest uznany austriacki deweloper, firma UBM

Hotel Mercure Katowice Centrum oferuje gościom 268 nowoczesnych i komfortowych pokoi rozmieszczonych na 8 piętrach. Motywem przewodnim całego obiektu jest wykorzystanie ekologicznych rozwiązań, które są przyszłością współczesnego i odpowiedzialnego hotelarstwa.

Obiekt został zaprojektowany w myśl filozofii green & clean, a jego fasadę pokrywa największa w Katowicach ściana z naturalnymi roślinami. Technologie przyjazne środowisku są dostępne w całym obiekcie. Wyrazem zaangażowania hotelu w ekologię jest mural w lobby przygotowany przez miejscową aktywistkę i artystkę street-artową Monę Tusz.

Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum, powiedział: „Mercure Katowice Centrum wykorzystuje technologie przyjazne środowisku na każdym kroku – od roślinnej ściany na fasadzie budynku poprzez ekologiczne rozwiązania wewnątrz hotelu, m.in. wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, odnawialnych źródeł energii, wody deszczowej czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią. Wierzymy, że nasz hotel, wykorzystując ducha lokalności marki Mercure stanie się ważnym miejscem odpoczynku i spotkań zarówno dla gości przyjezdnych, jak i dla mieszkańców Katowic.”

Zlokalizowany przy ul. Młyńskiej obiekt oferuje gościom 268 nowoczesnych, komfortowych i przestronnych pokoi, z który każdy został zaprojektowany tak, by zagwarantować spokojny i harmonijny wypoczynek pośród naturalnych kolorów i materiałów. Inspiracją do hotelowych wnętrz było środowisko naturalne i przyroda.

fot. archiwum Accor

Do dyspozycji gości jest bar i restauracja Winestone, która gwarantuje bogaty wybór win, w tym także polskich i organicznych oraz nowoczesną lokalną kuchnię najwyższej jakości z danami serwowanymi na kamiennych deskach.
Dla miłośników wymarzonego spokoju i relaksu hotel przygotował pokój masażu, który wraz z sąsiadującą siłownią znajduje się na 9. piętrze, zapewniając niesamowity widok na całe miasto.

fot. archiwum Accor

Nie zabrakło także przestrzeni biznesowej, gwarantującej nowoczesne i wygodne sale konferencyjne o całkowitej pojemności do 80 osób i powierzchni blisko 100 metrów kwadratowych. Do dyspozycji odwiedzających hotel jest także podziemny parking oferujący 70 miejsc postojowych.

Marta Abratowska-Janiec, Manager Asset Management and Development Hotels Poland, UBM Development, dodała: „Marka Mercure jest znana ze swojego zamiłowania do lokalności i historii każdej z destynacji. Dlatego, czerpiąc z przemysłowej przeszłości Katowic, dzięki ekologicznym rozwiązaniom w hotelu witamy zrównoważoną i zieloną przyszłość. Hotel Mercure oferuje gościom rozwiązania, które wierzymy, że są przyszłością współczesnego hotelarstwa. Dodatkowo dzięki nowoczesnym i designerskim przestrzeniom oraz lokalizacji w samym centrum, stanie się jednym z głównych miejsc na biznesowej i turystycznej mapie Katowic.”

Na hotelu Mercure Katowice Centrum powstaje największa roślinna ściana