Hotel Carton House – ponowne otwarcie już latem

fot. archiwum Carton House

Hotel Carton House w Irlandii po dwóch latach remontu ponownie otwiera swoje podwoje, jako obiekt z portfolio hoteli i resortów Fairmont.

Carton House, jeden z zabytkowych domów wiejskich znajdujących się w Irlandii, należał do wpływowej, arystokratycznej rodziny FitzGerald, a obecnie jego właścicielem jest irlandzko-amerykańska rodzina Mullen. Z
Tego lata Carton House zadebiutuje, jako luksusowy hotel zarządzany przez Fairmont, przez co dołączy – jako najstarszy obiekt w portfolio grupy – on do grona ponad 80 hoteli Fairmont na całym świecie.

Marc Dardenne, dyrektor operacyjny Accor Luxury Europe, powiedział: „Carton House to spektakularna posiadłość z historią sięgającą ponad ośmiu wieków i oszałamiającym zabytkowym domem z 1739 roku. Tę znamienitą posiadłość goście odwiedzają już od ponad 300 lat. Idealnie wpasowuje się w portfolio największych marek hotelowych i jesteśmy dumni, mogąc otworzyć jej podwoje tego lata w ramach naszego portfolio Fairmont.”

The House, XVIII-wieczna rezydencja w stylu palladiańskim, znajduje się w samym sercu posiadłości i będzie stanowić centrum dla odwiedzających gości, gdy tylko hotel otworzy swoje podwoje już tego lata.

The House został gruntownie przeprojektowany, a cały proces odbył się z poszanowaniem historii tego miejsca i z zachowaniem sal reprezentacyjnych. Sale w The House mogące pochwalić się fascynującą historią — oszałamiający Złoty Salon, Bawialnia, niezwykły The Morrison Room, the Bell Room — zostały doskonale odrestaurowane i stanowią teraz przestrzeń, gdzie będzie tętnić życie w Carton House, a goście będą mogli doświadczyć piękna tego miejsca.

Dodano również szereg nowych elementów, które przyczynią się do wyniesienia wrażeń gości hotelowych na nowy poziom.
Na pewno całkowicie nowy aspekt wrażeń oferuje Biblioteka Whiskey – przytulne pomieszczenie z regałami książek i encyklopedycznym wyborem najlepszej na świecie uisce beatha (oryginalna irlandzka nazwa whiskey, oznacza wodę życia).

Na gości czeka również Kathleen’s Kitchen, roztaczająca swobodną atmosferę restauracja mieszcząca się w oryginalnych kuchniach The House.

Z kolei Courtyard Bar, oferujący lekkie przekąski oraz imponującą listę win i koktajli, z towarzyszącym tarasem na świeżym powietrzu, jest idealnym miejscem na od dawna wyczekiwane spotkania z rodziną i przyjaciółmi tego lata.

Szczególnym miejscem jest jednak The Morrison Room. Ta spektakularna, wyjątkowa przestrzeń została przekształcona w elegancką wieczorną restaurację i salę śniadaniową. Zapierająca dech w piersiach przestrzeń The Morrison Room ma być jedną z najwspanialszych jadalni w Irlandii.

Kompleksowy remont Carton House został przeprowadzony pod kierownictwem McCauley Daye O’Connell Architects.

18 apartamentów zajmuje górne piętra The House, a kolejne 151 pokoi znajduje się w The Garden Wing, które rozciąga się wokół ogrodów francuskich.

Teren Carton House to ogromna, spokojna przestrzeń, a jej początki datuje się na 1176 rok. Lokalizacja na obszarze 1100 akrów prywatnych parków, lasów, jezior i wijącej się rzeki Rye tworzy idealne tło dla wiejskiej rezydencji. Otoczonej murem posiadłości znajdującej się zaledwie 20 minut od Dublina nadano status specjalnego obszaru ochrony siedlisk – ochroną jest tutaj objęte stado jeleni, a także wiele gatunków dzikich zwierząt i rzadkie gatunki ptaków i roślin.

Carton House posiada dwa 18-dołkowe pola golfowe klasy mistrzowskiej, wymagające pole golfowe typu links zaprojektowane przez Colina Montgomeriego, które trzykrotnie gościło Irish Open, oraz klasyczne pole typu parkland zaprojektowane przez Marka O’Meara. Carton House może pochwalić się światowej klasy profesjonalnymi boiskami treningowymi i obiektami, często gości prestiżowe reprezentacje, a regularnym gościem jest reprezentacja Irlandii w rugby.

John Mullen, właściciel Carton House, skomentował: „Dla mnie i mojej rodziny oraz dla szerokiego zespołu specjalistów i ekspertów, którzy pracowali nad każdym szczegółem tego dużego i złożonego projektu, to był czas wypełniony pracą i miłością do tego miejsca. Nie możemy być bardziej dumni i zachwyceni, że już tego lata będziemy mogli pokazać pierwszym gościom wyniki remontu Carton House. To był trudny czas dla firm hotelarskich na całym świecie, dlatego cieszymy się, że możemy przekazać dobrą wiadomość i rozpocząć nowy rozdział w historii tej wspaniałej posiadłości.”

Ceny na sezon letni za pokój w skrzydle Garden Wing zaczynają się już od 250 EUR za pobyt. Z kolei The House oferuje 18 luksusowych apartamentów, których ceny zaczynają się od 495 EUR za pobyt.

www.cartonhouse.com