Hotailors gotowy na szybki powrót biznes travel

 

Dynamiczny start-up Hotailors nie zamierza zmniejszać tempa rozwoju. Korzystając z unijnych projektów działa w ZEA, szuka też pracowników w Warszawie, Singapurze i Dubaju. Gdy inni zwalniali on wzmocnił zespół handlowy. 

Obecność na targach GITEX, Arab Health oraz Arab Aviation Summit 

Większość dynamicznych polskich firm, które myślą o międzynarodowej ekspansji w ostatnich miesiącach zawitały do Dubaju. Wystawa Expo i odbywające się wokół targi były (są) idealną okazją do nawiązania globalnych kontaktów. Wśród myślących o ekspansji firm, a ta jak wiadomo wiąże się z podróżowaniem, nie mogło zabraknąć narzędzia umożliwiającego automatyzację organizacji podróży służbowych.

Jeszcze w zeszłym roku, Hotailors zameldował się na targach GITEX, jednych z najlepiej ocenianych targów branży nowych technologii. W ostatnich zaś tygodniach przedstawiciele spółki prezentowali się w doborowym gronie polskich firm na Arab Health.

Prezes Hotaliorsa Filip Błoch będzie też jednym z prelegentów na targach Arab Aviation Summit w Emiratach już 28 lutego, a spółka planuje udział jako wystawca w kilku kolejnych imprezach, które odbędą się w tym roku w Dubaju. 

Polską spółkę w Emiratach reprezentuje rodzina królewska Szejka Ahmeda Bin Faisal Al Qassimi, która rządzi w Emiracie Ras Al Khaimah. Czy jest szansa na powtórzenie sukcesu Senti One, wkrótce się przekonamy.

Hotailors szuka pracowników w Singapurze, Warszawie, Dubaju i Nowym Jorku

Od samego powstania ambicją Hotailorsa było patrzenie na rynek obsługi biznes travel w skali globalnej. Obsługa zewnętrznych specjalistów dla Googla, kontraktorów Vodafone i szereg integracji ze światowym gigantem technologicznym SAP,  rozbudziły dodatkowo te ambicje i dały dowód na użyteczność i niezawodność polskiego narzędzia.

Pandemia spowodowała, że trzeba było mocniej skoncentrować się na technologii, wzmacniając dział IT oraz swoją obecność w Polsce. Teraz, gdy powoli mamy już zwiastuny powrotu międzynarodowego biznes travel, czas wrócić na ścieżkę ogólnoświatowej ekspansji. Pomoc w tym mają nowe osoby, które dołączyły do zespołu.

Spółka zatrudniła już nowego pracownika w Wielkiej Brytanii, a ostatnio pojawiło się ogłoszenie dotyczące poszukiwań współpracownika w Singapurze. Ten kierunek jest również coraz mocniej eksplorowany przez polskie start-upy, jako brama do Azji Południowo Wschodniej i Australii. Nowe miejsce pracy czekają także właśnie we wspomnianym Dubaju czy Nowym Yorku.

Hotailors skorzystał na pandemii wzmacniając zespół handlowy w Polsce

Czas Pandemii to czas wielkich zwolnień i restrukturyzacji wśród agentów wyspecjalizowanych w biznes travel. Był to też optymalny moment dla tych, którzy mieli zasoby finansowe, by wzmocnić swoje zespoły. Taką drogą poszedł właśnie Hotailors.

Spółka stale rozbudowuje zespół handlowy ściągając pracowników doświadczonych w pracy dla tuzów rynku, takich jak Why Not Travel, eSky, czy CWT. Efekty ich pracy przyszły dość szybko, pozyskano do współpracy m.in. Legie Warszawa, H&M, czy Infopulse, a obecnie Hotailors rozmawia z kolejnymi polskimi firmami i instytucjami o wdrożeniu systemu do obsługi podróży.

Okazuje się, że luźna atmosfera startupu, międzynarodowi klienci, eventy oraz stabilna sytuacja finansowa dobrze wpływa  na wyniki  nowych sprzedawców.

Wydaje się, że ten kadrowy ruch został wykonany w optymalnym momencie, teraz o dobrych pracowników ponownie rozpoczyna się walka. Z tygodnia na tydzień przybywa ogłoszeń o pracę w branży turystycznej/biznes travel.

Czekamy na kolejne jaskółki ożywienia, takie są już dobrze widoczne w Stanach Zjednoczonych, wkrótce powinny pojawić też w Europie. Na polskim podwórku zwiastunem lepszych czasów może być ostatnia transakcja zakupu akcji eSky przez fundusze związane z MCI

Hotailors wydaje się dobrze przygotowany na czas powrotu koniunktury, stanie się też z pewnością istotnym graczem na rodzimym rynku, który wymaga coraz to większej specjalizacji i automatyzacji procesów.

Czekamy na kolejne dobre wiadomości ze spółek obecnych w obszarze biznes travel.