Hilton wprowadza nowe standardy sanitarne

hilton nowe standardy czystości
Program Hilton CleanStay / fot. Hilton

Pieczętowanie pokoju po jego sprzątnięciu, dezynfekowanie dziesięciu kluczowych obszarów w pokojach, bezkontaktowy check-in i częstsze zamykanie centrów fitness w celu dezynfekcji – to nowy program sanitarny wprowadzany przez sieć Hilton.

O tym, jak hotele sieci będą dbały o czystość obiektów, poinformowało biuro prasowe Hilton. Nowe standardy mają obowiązywały w Ameryce Północnej. Marka Hilton nawiązała współpracę z firmą RB, produkującą środki czystości i skonsultowała nowe standardy czystości z amerykańską siecią szpitali Mayo Clinic. Wdroży też szkolenia dla personelu.

Przełamać opór klientów

„Hilton CleanStay” ma być rygorystycznym systemem czyszczenia powierzchni. Protokoły pilnowania skuteczności opracowali eksperci ds. zapobiegania infekcjom. Nowe standardy mają obowiązywać przy sprzątaniu pokojów, restauracji, sali gimnastycznych i innych publicznie dostępnych powierzchni. Hilton zapowiada, że partnerstwo z RB będzie miało zasięg globalny, a co za tym idzie, program będzie rozszerzony na wszystkie kraje.

Jak podkreśla prezes Hiltona Christopher J. Nassetta, nowe standardy mają przede wszystkim wzbudzić zaufanie klientów i zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa. Uporanie się z obawami dotyczącymi kwestii sanitarnych to kluczowe zadanie dla branży. Ich przełamanie będzie miało największe znaczenie dla wznowienia ruchu turystycznego.

Czytaj także: Mierzenie temperatury, oświadczenia o stanie zdrowia – branża ma pomysł, jak otworzyć hotele

Na standardy czystości ma składać się kilka elementów. Po zakończeniu sprzątania drzwi do pokoju mają być pieczętowane, a w pokoju wyznaczono dziesięć obszarów dezynfekcji. Chodzi o najczęściej dotykane powierzchnie: włączniki światła, klamki, pilot od telewizora, termostaty, wyposażenie łazienki, itd (patrz: ilustracja). Z pokojów będą usunięte długopisy i papeteria, będą one dostarczane na życzenie klientów. Wyznaczono też nowe standardy czyszczenia centrów fitness, które będą w tym celu kilka razy dziennie zamykane. Na salach będzie mogła przebywać jednocześnie ograniczona liczba osób.

Hilton obszary dezynfekcji
10 kluczowych obszarów do dezynfekcji / fot. Hilton

Standardy nie tylko w pokojach

Publiczne strefy w hotelach mają być częściej czyszczone, w kluczowych miejscach, takich jak drzwi wejściowe czy winda, zostaną umieszczone akcesoria do dezynfekcji i nasączane chusteczki do wycierania powierzchni, np. guzików w windzie. Do odkażania powierzchni mają być używane środki opracowane na bazie nowych technologii, na przykład spraye elektrostatyczne czy naświetlanie UV.

Jednym z elementów programu ma być bezkontaktowy check-in, możliwy dzięki zastosowaniu elektronicznego klucza. Dzięki niemu goście mogą zameldować się w hotelu przy pomocy smartfona i uniknąć kontaktu z personelem. Hilton ma zamiar rozszerzać sieć obiektów korzystających z tego rozwiązania, czyli z aplikacji mobilnej Hilton Honors. Jej możliwości mają być rozszerzane o kolejne funkcje, np. otwierania drzwi do pomieszczeń wspólnych, do których dostęp mają goście.

Zabezpieczony ma być również personel, który zostanie wyposażony w środki ochrony osobistej.

hilton standardy ochrony osobistej
Środki ochrony osobistej dla personelu/ fot. Hilton