Hilton pomaga młodym w karierze

archiwum Hilton

Inicjatywa Hilton Worldwide, Careers@Hilton Live: Youth in Hospitality Month ma na celu pokazanie jak wiele możliwości kariery kryje się w branży hotelarskiej. W maju, przez cały miesiąc, hotele i biura Hilton Worldwide na całym świecie organizowały setki wydarzeń specjalnych, które miały na celu edukację młodych i poszukujących zatrudnienia osób na temat możliwości pracy w hotelarstwie.

Działania związane z programem Careers@Hilton Live: Youth in Hospitality odbyły się także w Polsce i były skupione wokół hotelu Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. Ponad 30 studentów Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz uczniów Zespołu Szkół w Łukowie zostało zaproszonych do wzięcia udziału w dwudniowym wydarzeniu. Mieli oni możliwość zwiedzić hotel i pomieszczenia niedostępne dla gości oraz spotkali się z doświadczonymi członkami zespołu hotelu, którzy opowiedzieli o swoich własnych ścieżkach kariery podczas panelu dyskusyjnego. Pracownicy różnych działów przedstawili uczestnikom zakres swoich obowiązków oraz role jakie pełnią w codziennym życiu hotelu. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach dotyczących obsługi klienta i poznali funkcjonowanie działu służby pięter (housekeeping).

Essam Abouda, wiceprezes Hilton Worldwide do spraw operacyjnych na Europę Wschodnią, Rosję i Turcję powiedział: “Młodzi ludzie borykają się z trudnymi perspektywami zatrudnienia, a tętniąca życiem i nieustannie rozwijająca się branża hotelarska oferuje im wiele fantastycznych możliwości, które często odpowiadają ich zainteresowaniom i umiejętnościom. Chcemy podzielić się z młodymi ludźmi w Polsce naszą wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej przyszłości.”

Wydarzenia organizowane w ramach programu Careers@Hilton Live: Youth in Hospitality to okazja, aby doświadczeni członkowie zespołów Hilton Worldwide inspirowali młodych ludzi do wybierania kariery w hotelarstwie. Ich zadaniem jest wspieranie uczestników i edukowanie ich na temat umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w pracy i poza nią. Razem z pracownikami sieci, chętni uczestnicy mogą pracować nad swoim CV, brać udział w warsztatach networkingu oraz poznać ścieżki kariery członków zespołów hoteli Hilton Worldwide.

Wszyscy zainteresowani informacjami na temat pracy w branży hotelarskiej mogą przesyłać swoje pytania przez oficjalny kanał Hilton Worldwide na Twitterze (@HiltonWorldwide) używając hashtaga #CareersatHiltonLive, lub przez formularz www.hiltonworldwide.com/youth.