Grupa PHH i RARS przekazują pomoc dla Ukrainy – agregat prądotwórczy trafia na wschodnią granicę

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych ponownie przekazała pomoc dla walczącej Ukrainy. Do obwodu lwowskiego trafił agregat prądotwórczy, który został przekazany z jednego z hoteli należących do Grupy PHH. Dotychczas do Ukrainy dotarło już 17 transportów z darami.

Grupa PHH i RARS przekazała pomoc dla Ukrainy w postaci agregatu prądotwórczego. Od wybuchu konfliktu na Ukrainie Grupa PHH zaangażowała się w szereg działań humanitarnych dla ofiar wojny na wschodniej granicy.

„Cieszę się, że jeszcze przed Prawosławnymi Świętami Wielkanocnymi, wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, dostarczyliśmy agregat prądotwórczy na Ukrainę. To urządzenie, które do tej pory było wykorzystywane w jednym z naszych hoteli, teraz będzie służyło w innym miejscu. Mamy nadzieję, że będzie to duża pomoc dla naszych ukraińskich przyjaciół, zwłaszcza, że w czasie wojny tego typu generatory są niezwykle pomocne, a często wręcz niezbędne do funkcjonowania” – poinformował Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

„Jednym z naszych priorytetów jest wspieranie Ukrainy zmagającej się z rosyjską agresją. Od ponad roku stanowimy logistyczny HUB, dostarczając pomoc z całego świata, w tym przekazany przez Polski Holding Hotelowy agregat prądotwórczy. Cieszymy się, że przedstawiciele organizacji pozarządowych, prywatni darczyńcy i przedsiębiorcy tak chętnie pomagają naszym wschodnim sąsiadom. Zawsze aktywnie wspieramy wszystkich ofiarodawców naszymi zdolnościami logistycznymi w zakresie dotarcia z darami na Ukrainę. To nasza kolejna wspólna wysyłka pomocy wraz z Polskim Holdingiem Hotelowym, bardzo ważna, gdyż dotrze do potrzebujących w szczególnym czasie Świąt Wielkiej Nocy – czasie nowej nadziei na lepsze jutro” – zaznaczył Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Dotychczas dzięki współpracy Grupy PHH z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, Fundacją PFR i Fundacją Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych “Kaganek” oraz Ukraińskiemu Stowarzyszeniu Hoteli i Kurortów (UHRA) na Ukrainę dotarło 17 transportów tirów z łóżkami polowymi, materacami, pościelą, meblami kuchennymi i domowymi oraz sprzętem AGD.

„Każda pomoc jest dla nas bardzo ważna. Tym razem pomoc w postaci agregatu prądotwórczego, który dla Ukrainców w trakcie wojny i w przerwach w dostawie prądu jest niezastąpiony. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom z Polski za przekazaną pomoc humanitarną. Dziękujemy Polakom, że po raz kolejny wyciągnęli pomocną dłoń do Ukrainy” – podkreślił Ivan Loun z UHRA.

Grupa PHH od samego początku konfliktu na Ukrainie angażuje się w akcje pomocy dla ofiar wojny. W ciągu ostatniego roku główną formą pomocy było zapewnienie ponad 300 tys. noclegów dla osób z Ukrainy w hotelach należących do Grupy PHH. W ramach akcji Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy w hotelach i innych miejscach w Polsce, Grupa PHH przyjęła 20 tysięcy osób. Ponadto, we współpracy z Caritas i innymi podmiotami z branży turystycznej, Grupa PHH przeprowadziła wiele innych działań pomocy humanitarnej na Ukrainie, w tym współorganizację transportów z pomocą.

PHH wspiera młodzież z pieczy zastępczej w wejściu na rynek pracy