Grupa eSky: w styczniu rośnie popularność Afryki i Ameryki Płd.

Wśród klientów eSky w styczniu wzrosło zainteresowanie Polaków podróżami nie tylko na tanzańską wyspę Zanzibar, ale także do Hiszpanii, Norwegii, Danii, Wielkiej Brytanii i na Dominikanę.

W tym roku popularność zdobyły nowe kierunki, które nie wymagają od podróżników odbycia kwarantanny, czy przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Poza bardzo popularnym Zanzibarem, promowanym przez wiele znanych osób, Polacy wyszukują również oferty do takich krajów jak Meksyk (59 proc. większe zainteresowanie w porównnaiu z ubiegłym rokiem ), Dominikana (+15 proc.) i Aruba (+36 proc.). Te trzy kierunki są popularniejsze, niż były w styczniu zeszłego roku, a więc jeszcze przed wybuchem pandemii.

Oprócz krajów Ameryki Północnej i Centralnej, zainteresowaniem się cieszy Afryka, a mianowicie Kenia (+9 proc.). Polacy polubili egzotykę za jej słoneczną pogodę, przyjazne plaże, a także korzystne w tym roku ceny lotów i pobytu.

Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy w eSky.pl, powiedział: „W poprzednich latach Polacy odkrywali Azję, teraz widzimy, że pod wpływem pandemii, chcą odkrywać inne zakątki świata – Afrykę i Amerykę Południową. To naturalna odpowiedź rynku na restrykcje w krajach azjatyckich, świadczy to również o tym, iż podróżnicy szukają możliwości wyjazdu nawet w sytuacji ograniczeń.”

Z bliższych kierunków Polacy wyszukują ofert do Arabskich Emiratów (+31 proc.) – niesłabnąca popularnością cieszy się Dubaj. Także obecnie jest zwiększone zainteresowanie Wyspami Kanaryjskimi (+21 proc.). Kierunki te nie są zaskoczeniem dla ekspertów, którzy wskazują, że obecnie ceny za bilety lotnicze do Dubaju, czy na Teneryfę są znacznie niższe niż w 2019 i 2020 roku.
Z danych portalu eSky.pl wynika, że okres pobytu Polaków w krajach wakacyjnych się wydłużył. W 2020 roku średnio podróżnicy przebywali na wakacjach od 5 do 7 dni. Obecnie okres pobytu wydłużył się do średnio 11 dni, a najczęściej loty powrotne są rezerwowane na 14 dni po przyjeździe. Eksperci portalu eSky.pl wskazują, że to jeden z nowych trendów zapoczątkowanych przez pandemię – “workation”.

Podróże w celach zarobkowych

Po spokojnym grudniu i masowych powrotach do Polski na święta teraz wyszukują korzystnych ofert lotów do krajów najczęściej uważanych za zarobkowe dla Polaków. Do listy tej zaliczają się: Norwegia (+45 proc.), Dania (+17 proc.), a także Wielka Brytania (+11 proc.).

Deniz Rymkiewicz dodał: “Pandemia to nie powód do rezygnacji z wyjazdów zarobkowych. Polacy bardzo chętnie kupują bilety lotnicze do krajów, gdzie najczęściej podejmują się pracy. Widzimy, że zainteresowanie kierunkami zarobkowymi jest wyższe niż jesienią 2020 roku. Wiemy, że nie są to wyjazdy rekreacyjne, gdyż kraje te wprowadziły tzw. “hard lockdowns”, które uniemożliwiają odpoczynek.”

Grupa eSky – Zanzibar popularniejszy o 280 proc.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center