Grupa eSky – Zanzibar popularniejszy o 280 proc.

W porównaniu do stycznia 2020 roku w serwisach Grupy eSky wzrosła liczba wyszukiwań egzotycznych kierunków, m.in. Tanzanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Dominikany i Wysp Kanaryjskich. Liczba zainteresowanych ofertą podróżą do samego Zanzibaru wzrosła o 280 proc.

Dużą popularnością cieszą się także Wyspy Kanaryjskie, takie jak Teneryfa. Eksperci wskazują, że pandemia zapoczątkowała nowy trend w podróżowaniu – “workation”. Trend ten polega na tym, że Polacy wyjeżdżają nie tylko, by wypocząć, ale także popracować w ładnej okolicy. Tego typu wyjazdy nie tylko pozwalają na zmianę otoczenia, ale również umożliwiają odpoczynek od nadmiaru bodźców, które na co dzień nam towarzyszą.

Poszukiwania Polaków zaczynają się od weryfikacji restrykcji w kraju docelowym. Rodacy najczęściej wybierają kraje, gdzie nie są wymagane testy, lub kwarantanna po przylocie. Do listy krajów, które nie wprowadziły restrykcji dla Polaków, zalicza się Tanzania, Meksyk, Dominikana.

Przeszkodą dla Polaków nie jest także zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19. Do krajów, które wymagają jedynie negatywnego wyniku testu, zalicza się Kenia, Arabskie Emiraty (podróże do Dubaju lub Abu Dabi) i Wyspy Kanaryjskie.

Deniz Rymkiewicz, Rzecznik prasowy, eSky.pl, powiedział: „W aktualnej sytuacji wiele wrażliwych osób odczuwa smutek, poczucie zagubienia, odcięcie od wcześniejszego trybu funkcjonowania. Po kilku miesiącach izolacji Polacy szukają odpoczynku. Restrykcje związane z uprawianiem sportów zimowych w krajach europejskich przenoszą się na zainteresowanie podróżami do ciepłych i egzotycznych krajów – widzimy duże zainteresowanie takimi podróżami. Odpoczynek i relaks coraz częściej łączony są przez Polaków z pracą zdalną, co jest konsekwencją izolacji, a także pozytywnych zmian zachodzących w stylu pracy.”

Loty do ciepłych krajów znacznie tańsze

Obecnie loty do ciepłych krajów są tańsze niż w zeszłym roku. Przykładowo na tanzańską wyspę Zanzibar można kupić bilet lotniczy w obie strony z wylotem z Warszawy za około 2500 zł. Wybierając wylot z Berlina, można znaleźć bilety za nieco ponad 2000 zł. Z kolei oferty pakietów wakacyjnych Lot+Hotel na tanzańską wyspę Zanzibar zaczynają się już od nieco ponad 3800 zł – to taniej niż w styczniu 2020 roku.

Oprócz lotów na Zanzibar można znaleźć wyjątkowe oferty do Meksyku. Loty w obie strony do Cancun z Warszawy obecnie są w cenie 2420 zł, a z Berlina za niecałe 1600 zł.

Z kierunków bliższych, ceny mocno poszły w dół na bilety lotnicze do Hiszpanii – na Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary. Loty na Teneryfę można znaleźć w cenie 572 zł w obie strony. Z kolei na Majorkę można teraz kupić bilety w obie strony za 150 zł.

Deniz Rymkiewicz, dodał: „Tak niskich cen do Hiszpanii nie było od dawna. Zazwyczaj zdarzały się pojedyncze daty, a obecnie podróżnicy mogą przebierać w różnych ofertach i datach wylotu. Teraz jest czas na planowanie podróży zarówno tych dalszych, jak i bliższych. Niskie ceny na bilety lotnicze pozwalają zorganizować zarówno urlop, jak i „workation” w niezwykle atrakcyjnych cenach.”

eSky: Waszawa-Szczecin najpopularniejszą trasą lotniczą w 2020 roku