Grupa Accor otwiera w Wiedniu pierwszy hotel marki przyjaznej środowisku

fot. Accor

Accor we współpracy z Tristar Hotel Group otworzył w Wiedniu pierwszy obiekt zrównoważonej marki hotelowej Greet Wien City Nord. W ośrodkach, które powstały także w Niemczech i we Francji wykorzystywane są m.in. meble z drugiej ręki i zrównoważone materiały.

Hotele marki Greet powstają z myślą o świadomym podróżowaniu i zaangażowaniu w promowanie pozytywnego wpływu na branżę turystyczną i hotelarską. Nowy wiedeński obiekt, którego motywem przewodnim są miejskie ogrody działkowe, oferuje gościom 96 pokoi, a także dużą przestrzeń wspólną.

Austria pionierem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

Wybór Austrii jako rynku, na którym wprowadzona zostanie marka, został uzasadniony badaniem z 2021 roku, z którego wynika, że 71 proc. ankietowanych Austriaków potwierdziło aktywne działania przyczyniające się do ochrony klimatu i świadomego podejmowania zrównoważonych decyzji w życiu codziennym. Średnia europejska wynosi tylko 64 proc. Dotyczy to zwłaszcza zakupu i konsumpcji żywności uprawianej ekologicznie (48 proc.).

Nowe życie starych przedmiotów

Hotele marki Greet dążą do funkcjonowania w zamkniętym obiegu, koncentrując się na recyclingu, redukcji i ponownym wykorzystaniu materiałów, dlatego wśród dodatkowych atrakcji Wien City Nord znalazł się butik „drugiej szansy”, który zajmuje się zbiórką odpadów. Dochody ze sprzedaży używanych przedmiotów przekazywane są na cele charytatywne.

Accor otworzy nowy hotel ibis Styles w Warszawie