Grupa Accor: marka Mövenpick pojawi się w Serbii i Węgrzech

fot. Accor

Accor dodaje do portfolio dwa nowe hotele Mövenpick na Węgrzech i w Serbii. Pierwsze obiekty tej marki zostały otwarte w resortowych lokalizacjach w Szántód (Węgry) i Vrdniku (Serbia).

Zlokalizowany w miejscowości Szántód Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton to pierwszy obiekt szwajcarskiej marki na Węgrzech. Pięciogwiazdkowy hotel położony nad brzegiem Balatonu to prawdziwy kamień milowy dla lokalnej branży turystycznej.

Nowo otwarty obiekt jest częścią szerszego kompleksu BalaLand obejmującego park rozrywki dla rodzin z atrakcjami w środku i na zewnątrz. Goście hotelu mają do dyspozycji 109 pokoi klasy premium, w tym 46 apartamentów. Każdy z nich wyróżnia się motywem zainspirowanym powieścią Juliusza Verna „W 80 dni dookoła świata”. Na odwiedających czeka również oferta wellness. W jej ramach goście mogą skorzystać z pięciu gabinetów zabiegowych SPA z trzema saunami, kabiny solnej, łaźni parowej i pokoju terapii dla par. Dla podróżnych szukających aktywnego wypoczynku jest w pełni wyposażona sala fitness.

“Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick na Węgrzech to prawdziwy kamień milowy dla lokalnej branży hotelarskiej i turystycznej. Bycie pierwszym międzynarodowym pięciogwiazdkowym ośrodkiem nad jeziorem Balaton oznacza dla nas duże wyróżnienie. Połączenie naszego wystroju z popularną powieścią i karaibskim stylem kolonialnym zapewnia magiczne i niezapomniane wrażenia – wyznaje Dieter Prachner, General Manager Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton.

“Cieszymy się, że możemy zagwarantować gościom najwyższy poziom obsługi i doświadczeń w wyjątkowym miejscu zaprojektowanym z myślą o niepowtarzalnych chwilach. Dzięki obecności Family Park BalaLand z bogactwem niezapomnianych atrakcji jesteśmy pewni, że hotel i cała okolica podbije serca rodzin z dziećmi i wszystkich turystów” – dodaje.

Mövenpick odkrywa Klejnot Serbii

Mieszący się w serbskiej miejscowości Vrdnik Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme to pierwszy obiekt tej marki w okolicy. Nowo otwarty czterogwiazdkowy hotel oferuje gościom 201 pokoi oraz apartamentów z balkonami z widokiem na uzdrowisko Virdnik i Fruška Gora. Obiekt jest częścią największej inwestycji hotelarskiej w Serbii.

“Cieszymy się, że mamy przyjemność zaoferować turystom przyjeżdżającym do Serbii popularną i uznaną na całym świecie markę hotelarską. Pierwszy hotel Mövenpick w kraju to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści lokalnej społeczności, wzbogacając ofertę turystyczną o usługi hotelowe na najwyższym poziomie. Dzięki autentycznemu stylowi, serdecznej obsłudze i znakomitej ofercie wierzymy, że hotel przyciągnie więcej turystów do Serbii” – mówi Dejan Pejcinovic, General Manager Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme.

Nowo otwarty hotel to także miejsce dla gości biznesowych jako część największego centrum konferencyjnego w Serbii z salą kongresową na 600 osób oraz 11 przestrzeniami, które mogą pomieścić łącznie tysiąc uczestników. Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme oferuje także szereg rozwiązań w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju maksymalizujących wykorzystanie energii odnawialnej celem zachowania zasobów naturalnych Parku Narodowego Fruška Gora. Hotel wykorzystuje najnowszą technologię oszczędzania wody i energii, korzysta z energii geotermalnej, paneli solarnyych oraz kondensacji opadów podczas chłodzenia do produkcji energii cieplnej.

Accor: przychody wyższe o 80 proc. niż w 2021. Zysk netto na poziomie 402 mln euro