Gromada Partnerem X Forum Promocji Turystycznej

OST Gromada

Jubileuszowa X edycja Forum Promocji Turystycznej odbędzie się już za dziewięć dni, w środę 6 kwietnia. Forum odbędzie się w Orientarium w Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, obchodząca w tym roku 85-lecie.

10 lutego 1937 roku z inicjatywy Związku Młodzieży Wiejskiej “Wici”, Związku Zawodowego Pracowników Spółdzielczych, Spółdzielczości Rolnej i Organizacji Rolniczych powołano Spółdzielnię Turystyczno-Wypoczynkową “Gromada”.

Pomysł zorganizowania spółdzielni turystycznej przywiózł Kazimierz Wyszomirski, pierwszy prezes Gromady, z Jugosławii i Czechosłowacji, gdzie przebywał uczestnicząc w pracach Słowiańskiego Związku Młodzieży Wiejskiej. Pierwsze biuro „Gromada” mieściło się po sąsiedzku z obecną siedzibą OST „Gromada”, w gmachu Spółdzielni Rolniczych w Warszawie przy ulicy Wareckiej 11 a.

Pierwszym hotelem Gromady (oddanym do użytku w dniu 9 września 1961 roku) był obiekt w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 o rozpoznawalnej do dziś, nazwie „Dom Chłopa”.

Obecnie Gromada, to 11 obiektów w całej Polsce – hotele w Busko Zdroju, Łomży, Koszalinie, Pile, Poznaniu, Radomiu, Toruniu, Warszawie i Zakopanem oraz ośrodki wypoczynkowe w Krynicy Zdroju i Międzyzdrojach.

Jak podkreśla Krzysztof Moczulski, prezes OST Gromada: „Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, to polska firma ze 100 proc. kapitałem polskim, wywodząca swoje korzenie z polskiej, chłopskiej tradycji.

Forum odbędzie się 6 kwietnia w Orientarium w Łodzi.

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Łódzka Organizacja Turystyczna oraz Orientarium w ZOO w Łodzi.

Partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Miasto Olsztyn, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Israel Government Tourist Office, Chorwacka Wspólnota Turystyczna.

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki.

Program i rejestracja TUTAJ

Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO, Srebrnym Partnerem X Forum Promocji Turystycznej