Gromada hucznie świętowała 85-lecie

fot. archiwum Gromady

20 września w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie uroczyście zakończyły się obchody Jubileuszu 85-lecia Gromady, które rozpoczęły się 10 lutego. Jubileusz Gromady zbiegł się z 60-leciem powstania hotelu, dawniej zwanego „Dom Chłopa”.

Program uroczystości składał się z trzech części: części oficjalnej, koncertu Rafała Brzozowskiego oraz poczęstunku okolicznościowego. W spotkaniu uczestniczyło 250 osób, w tym członkowie spółdzielni, byli pracownicy Gromady oraz posłowie, senatorowie, członkowie władz spółdzielczych, samorządowcy, przedstawiciele kultury i nauki, dziennikarze. Licznie reprezentowana była branża turystyczna i hotelarska.

Uroczystość rozpoczęła się wyświetleniem okolicznościowego filmu o historii Gromady. Następnie głos w części oficjalnej zabrali: prezes zarządu OST Gromada – Krzysztof Moczulski; w imieniu Sekretarza Stanu w MSiT Andrzeja Guta – Mostowego – główna specjalistka w MSiT – Olga Piekarzewska; Przewodniczący Komitetu Honorowego, prezes zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej – dr inż. Mieczysław Grodzki; w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika – zastępczyni dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie – Izabela Stelmańska; Prezes POT – Rafał Szmytke.

fot. archiwum Gromady

Po oficjalnych wystąpieniach wręczone zostały odznaczenia dla członków oraz długoletnich i obecnych pracowników Gromady mających szczególne osiągnięcia w pracy:
Dziesięć osób otrzymało Odznakę Honorową “Za Zasługi dla Turystyki”.
Wyróżnienia (31) zostały również przyznane przez KRS.

Kolejnym punktem programu Jubileuszu był koncert, a właściwie znakomite show Rafała Brzozowskiego z zespołem Trio, znanym z muzycznego programu telewizyjnego “Jaka to melodia”. Po koncercie był czas na Jubileuszowy tort i toast Przewodniczącego Komitetu Honorowego Jubileuszu.

fot. archiwum Gromady

Przez resztę wieczoru zaproszeni goście mieli okazję cieszyć się wspólnymi chwilami z dawno niewidzianymi przyjaciółmi i znajomymi, a uświetniał te chwile okolicznościowy poczęstunek przygotowany przez znakomitą kuchnię Hotelu Gromada Centrum w Warszawie oraz sponsorów m.in. Chefs Culinar. Muzycznie wieczór umilał znany Dj Bogdan Fabiański. Członkowie i goście znakomicie bawili się przy przebojach z lat 60, 70 i 80.
Scenografię uroczystości i Hotelu przygotował agencja eventowa SLE (Sound Light Event),

Patronatem Honorowym obchody objęli: objęli: sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Andrzej – Gut Mostowy, prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej – dr inż. Mieczysław Grodzki, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Rafał Szmytke oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Rafał Trzaskowski.

Patronem medialnym Jubileuszu była portal WaszaTurystyka.pl

Gromada świętuje 85. urodziny