Grecja – turyści nie bójcie się

KG

Grecki rząd uspokaja – nie są zagrożone wycieczki fakultatywne, transfery z lotniska do hotelu ani żadne usługi. Turyści mają nieograniczony dostęp do bankomatów i mogą wybierać gotówkę w limitach dziennych na swoich kartach debetowych i kredytowych. Codzienne ograniczenia dotyczą tylko Greków.

Nie zabraknie również gazu i benzyny na stacjach paliwowych.

Cytowany przez portal traveldailynews, przedstawiciel TUI powiedział: „Nasi klienci nie odczuwają żadnych ograniczeń w związku z sytuacją w Grecji a kraj ten wciąż jest najpopularniejszym celem wakacyjnym wśród naszych klientów.
Kryzys grecki nie dotyka gości zagranicznych. Radzimy naszym klientom wziąć ze sobą nieznaczną gotówkę, ale niezależnie od rozwoju sytuacji, wcześniej rezerwowane imprezy będą realizowane, ponieważ zostały przez nas już dawno opłacone.”

Greckie ministerstwo turystyki ogłosiło, że „nie spodziewa się żadnych niedogodności dla turystów zagranicznych ani w Grecji kontynentalnej ani na Wyspach Greckich.”

Dyrektor Stowarzyszenia Hotelarzy Ateńskich, Yiannis Retsos dodał: „Wszędzie są zapasy paliwa i produktów spożywczych. Goście nie będą mieli najmniejszych kłopotów z płaceniem za usługi ani z dostępem do swoich pieniędzy”.