Grecja ogłasza listę krajów, z których przyjmie turystów. Brakuje Polski

Grecja z Polski
Partenon / fot. Puk Patrick

Greckie ministerstwo turystyki opublikowało listę krajów, których obywatele będą mogli od 15 czerwca latać do Aten i Salonik. Wśród 29 państw brakuje Polski. Lista ma być rozszerzana od 1 lipca. „Sytuacja epidemiczna będzie monitorowana i ewaluowana.”

Zgodnie z zapowiedzią, Grecy od 15 czerwca zaczną przyjmować turystów na lotnisko w Atenach i Salonikach, a od 1 lipca umożliwią przylot do pozostałych portów, w tym wyspiarskich. Ministerstwo turystyki opublikowało listę krajów, w których sytuacja epidemiczna jest na tyle opanowana, żeby wznowić ruch turystyczny. Na razie nie ma na niej Polski.

Lista 29 państw została utworzona „na podstawie analizy profilu epidemiologicznego rynku źródłowego oraz wczorajszego komunikatu EASA (European Air Safety Agency), a także propozycji Komisji ds. Chorób Zakaźnych” – czytamy w informacji prasowej.

Turyści będą wyrywkowo testowani na obecność SARS-COV2.

Jak na razie Grecy przyjmą turystów z” Albanii,, Australii, Austrii, Macedonii, Bułgarii, Niemiec, Danii, Szwajcarii, Estonii, Finlandii, Japonii, Izraela, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech Litwy, Libanu, Łotwy, Malty, Czarnogóry, Rumunii, Nowej Zelandii, Norwegii, Serbii, Słowacji i Słowenii.

Z czasem opublikowana zostanie lista państw, z których będzie można polecieć do Grecji od 1 lipca. Sytuacja epidemiczna ma być monitorowana i aktualizowana.