Grecja na nowo rozbrzmiewa muzyką i zachwyca kulturą na festiwalu w Atenach i Epidauros

Grecja Athens & Epidaurus Festival
Athens & Epidaurus Festival

Festiwal w Atenach i Epidauros to magiczne letnie noce, pełne muzyki, teatru i tańca! Od 66 lat wydarzenie gości najwybitniejszych artystów sceny międzynarodowej i lokalnej. Współpracując z najbardziej prestiżowymi organizacjami greckimi i międzynarodowymi przyciąga liczną publiczność z całego świata.

Każdego lata program festiwalu obejmuje przedstawienia teatralne, operowe, koncerty muzyki klasycznej i pokazy tańca w różnych miejscach Aten. Tymczasem starożytny grecki dramat jest wystawiany w starożytnym teatrze Epidauros, dwie godziny jazdy na południowy zachód od Aten.

Teatr w Epidauros
Teatr w Epidauros / fot. Merakos

Tego lata, po długim okresie, w którym sztuka zmagała się z niezwykle trudnymi warunkami spowodowanymi restrykcjami Covid-19, Festiwal w Atenach i Epidauros zaprezentował bogaty program, który obejmuje wszelkiego rodzaju pokazy w Peiraios 260, Odeonie Heroda Attyka i Starożytnym Teatrze Epidauros. Program podzielony jest na cztery główne tematy: “tożsamości płciowe”, “współcześni starożytni”, “zaskakujące spotkania: i “dwusetlecie 1821 roku”. Będzie też hip hop i muzyki elektronicznej. Jak zawsze we wszystkich czterech salach prezentowane będą najnowsze kreacje artystyczne, a publiczność będzie miała okazję spotkać się z ulubionymi twórcami.

Argolida, Epidauros Grecja
Argolida, Epidauros

Wystarczy wspomnieć kilku tegorocznych artystów: Roger Eno & Brian Eno, Jan Garbarek, Zubin Mehta, Daniil Trifonov, John Eliot Gardiner, Keyvan Chemirani, Max Cooper, Woodkid, Olafur Arnalds, Tomas Ostermeier, Kornel Mundruczo, Hildur Guddnadottir, Krzysztof Warlikowski, CTM Festival i wielu innych znanych artystów.

Artykuł powstał we współpracy z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną w Polsce: http://www.visitgreece.gr