Grecja jako kierunek MICE. Witamy w ojczyźnie Sympozjów, Festiwali i Igrzysk Olimpijskich

Herodion Grecja
Herodion, Grecja

Położenie kraju we wschodnim regionie Morza Śródziemnego sprawiło, że był idealnym miejscem na zjazdy, spotkania, imprezy i wystawy międzynarodowe. Z historią, która sięga ponad 4000 lat, Grecja była gospodarzem gamy wydarzeń: od starożytnych igrzysk olimpijskich, sympozjów i festiwali po współczesne mega wydarzenia, takie jak Europejska Stolica Kultury i Igrzyska Olimpijskie; ważne imprezy, takie jak Ateny Authentic Marathon oraz Festiwal Ateny i Epidauros; oraz tysiące innych dużych i mniejszych wydarzeń publicznych lub prywatnych.

Wiedza i skuteczność greckich organizatorów, doskonała prezentacja produktów, nowoczesne techniki i struktury wsparcia gwarantują uczestnikom produktywny i niezapomniany pobyt. Więc śmiało, wybierz odpowiednie miejsce na następną imprezę i ciesz się wspaniałym naturalnym otoczeniem w całym kraju. Pamiętaj jednak, że okresy od kwietnia do czerwca i od września do listopada mogą być dobrym wyborem podczas planowania wydarzeń, ponieważ są one poza sezonem turystycznym w Grecji.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Greckim Stowarzyszeniem Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (HAPCO).

Zappeion w Atenach, Grecja
Zappeion w Atenach, Grecja

Konferencje w krainie, z której narodziła się nauka

Grecja to ojczyzna dużej liczby naukowców cenionych zarówno w kraju, jak i za granicą. Greccy naukowcy, dzięki swoim wynalazkom, innowacjom i pracom badawczym, odgrywają wiodącą rolę w międzynarodowym środowisku naukowym. W Grecji odbywają się liczne ważne konferencje, odzwierciedlające znaczenie, jakie kraj ten przywiązuje do innowacyjnej nauki. Medyczne, architektoniczne, przyrodnicze i humanistyczne konferencje naukowe wzbogacają życie kulturalne Grecji, a jednocześnie dają uczestnikom możliwość obcowania z kolebką nauki.

Prestiżowe wystawy w wielonarodowym otoczeniu

Grecja położona jest w samym sercu Morza Śródziemnego, w bliskim sąsiedztwie wielu narodów. Duże wystawy branżowe, takie jak Międzynarodowe Targi w Salonikach, to instytucje, których prestiż zapewnił im znaczące miejsce na światowym rynku. Specjalne wystawy dotyczące architektury, budownictwa, produktów hi-tech, zrównoważonej gospodarki i rozwoju oraz wielu innych tematów odbywają się przez cały rok w wielu częściach kraju, przyciągając zarówno profesjonalistów z całego świata, jak i publiczność. Wiedza i skuteczność greckich organizatorów, doskonała prezentacja produktów, techniki i struktury wspierające proces przyjmowania gości gwarantuje uczestnikom produktywny i niezapomniany pobyt.

Stavros Niarchos Foundation Cultural Center (SNFCC) w Atenach, Grecja
Stavros Niarchos Foundation Cultural Center (SNFCC) w Atenach, Grecja

W następstwie festiwali delfickich Sikelianos

Wydarzenia w Grecji związane z poezją, a ogólniej z przygodą literacką, można prześledzić daleko w czasie. Nie trzeba dodawać, że kraj, który zrodził tak wielu wielkich poetów, od starożytnych Alkmanas do współczesnych Elytis, odegrał wiodącą rolę w starożytnym świecie słów i liter.

Wspaniałe, symboliczne miejsca, takie jak Delfy w Grecji Środkowej i Arkadia na Peloponezie, często są gospodarzami sympozjów i seminariów na temat poezji, literatury i nowoczesnej prozy, a także hołdów dla wielkich pisarzy, zarówno greckich, jak i zagranicznych.

Główne uniwersytety, takie jak te w Salonikach, na Wyspach Egejskich, w Atenach, Janinie, współpracują z odpowiednimi instytucjami za granicą, organizując ważne konferencje promujące kontakty kulturalne między mężczyznami, jednocześnie dając uczestnikom szansę poznania pięknej Grecji.

Pływające konferencje: żeglowanie ku wiedzy

Pływająca turystyka konferencyjna to nowy trend w Grecji. Uczestnicy z całego świata wybierają błękitne greckie morza i zgłębiają swoje zagadnienia w najbardziej idealnym otoczeniu, na statku przecinającym szkliste wody. Miejsca do cumowania na wyspach zapewniają gościnność na najwyższym poziomie i pozwalają odwiedzającym połączyć przyjemność, jaką czerpią ze swojej dziedziny nauki z eksploracją greckiego środowiska morskiego.

Hotel Four Seasons, Grecja
Hotel Four Seasons, Grecja

Pędzlem i dłutem

Oprócz tego, że jest miejscem inspiracji dla twórców, Grecja zapewnia im ciepłe przyjęcie. Nowi i uznani artyści wystawiają swoje prace w dużych galeriach miejskich, ale często także na greckich wyspach lub w małych tradycyjnych osadach. Nie jest niczym niezwykłym, że odwiedzający jedną z większych lub mniejszych greckich wysp lub wioskę lub miasto w głębi lądu mogą się natknąć na wystawę rzeźby plenerowej lub podziwiać wystawę prac wschodzących artystów. Jednocześnie przez cały rok odbywają się konferencje i wymiany o tematyce wizualnej, w których biorą udział elitarni przedstawiciele społeczności międzynarodowej. Historycy sztuki, krytycy, twórcy i publiczność odgrywają swoją rolę w promowaniu sztuki oraz wymianie wiedzy, technik i światopoglądów.

Artykuł powstał we współpracy z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną w Polsce: http://www.visitgreece.gr