Grażyna Grot-Duziak nowym prezesem SITE Poland

Fot: Kuba Kijan

26 listopada 2019 w Hotelu Arche w Warszawie odbyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków SITE Poland, w czasie którego wybrana została nowa Rada Dyrektorów na kadencje 2020-2021. Przewodniczącą Rady Dyrektorów została Grażyna Grot-Duziak (Weco Travel). Zastąpi Cezarego Wilemajtysa (United Partners).

SITE Poland liczy obecnie 54 członków, w tym przedstawicieli firm (głównie DMC) Kenii, Malty, Rosji, Węgier I Wietnamu.

W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Grażyna Grot-Duziak , powiedziała: „W najbliższych dwóch latach chcemy utrzymać dynamikę wzrostu i dobra passę wizerunkową. Chcielibyśmy przyciągnąć więcej DMC, a we współpracy z POT chcemy wypromować Polskę, jako dobry cel wyjazdów incentive. Musimy się bardziej otworzyć na zagranicę, działać na rzecz naszego rynku. Naszą siłą jest różnorodność naszych członków, możemy dzięki temu nawzajem korzystać ze swoich doświadczeń.
Będę kontynuowała pracę mojego poprzednika, wszystkie projekty będą realizowane. Ja jestem człowiekiem od roboty, moją największą zaletą jest skuteczność – jeśli coś wymyślę, to to robię. Poza tym, krąży opinia, że mnie się nie odmawia.”

Grażyna Grot-Duziak (oficjalnie do 31 grudnia prezes-elekt) od ponad 35 lat pracuje w branży turystycznej, specjalizując się w usługach MICE i podróżach biznesowych. Od 21 lat związana jest z firmą Weco-Travel, o od kilku lat nadzorując obszar Meetings & Incentives. Obecnie intensywnie pracuje nad rozwojem sektora MICE w odziałach Weco w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach.
Ma na swoim koncie zawodowym organizację wielu wyjazdów incentive, konferencji i eventów.
Zawsze była mocno zaangażowana w rozwój polskiej branży MICE. W 2017 roku zwyciężyła w w edycji MP Power Awards w kategorii Meeting Planner – agencja incentive travel. Jest członkinią Rady Dyrektorów SITE Poland w kadencji 2018-2019 i członkinią Zarządu SOIT.

Gościem specjalnym spotkania był przedstawiciel SITE Global, Padraic Gilligan. Gilligan odpowiedział na wiele pytań, związanych działalnością stowarzyszenia. Przedstawił też założenia i cele dokumentu, który powstał na konferencji SITE w Bangkoku – The Bangkok Manifesto. Z kolei Hugo Slimbrouck, członek SITE Belgium podzielił się z członkami SITE Poland swoimi doświadczeniami z działalności stowarzyszenia w Belgii.

Wieczorem członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście bawili się wspólnie na drugiej edycji ITex Night, która odbyła się w hotelu Westin w Warszawie. SITE Poland był podobnie jak w zeszłym roku współgospodarzem wydarzenia organizowanego przez Travel Bidder team.

Podczas gali prezes SITE Poland Cezary Wilemajtys podziękował członkom obecnej Rady Dyrektorów za zaangażowanie, zaprosił też na scenę członków nowej Rady Dyrektorów.
Uhonorował także statuetkami “In recognition of exceptional cooperation with Site Poland, Anetę Książek – przedstawicielkę POT oraz Bartosza Grębskiego – przedstawiciela PLL LOT.

Wieczór poprowadziła Katarzyna Kałuża – Nawrot dyrektor Travel Bidder, członkini obecnej Rady Dyrektorów SITE Poland wraz z Brianem Allanem (Rock Your Business), który potem wraz ze swoim zespołem aktywnie zabawiał gości gali.
W gali wzięło udział około 300 uczestników.