Główne atrakcje Parady Parowozów 2015

archiwum PKP Cargo

Podjęte zostaną próby pobicia rekordu Guinessa w dwóch kategoriach: największej liczby osób mieszczących się w kartonowym pociągu oraz największej liczby osób czytających na głos wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Tegoroczna XXII Parada Parowozów rozpocznie się około godz. 11 Festiwalem Swojskiego Jadła. Kolejnym punktem programu jest występ Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej, natomiast od godz. 13 rozpoczną się atrakcje związane bezpośrednio z głównym punktem programu, czyli parowozami.

Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A., powiedział: „Parada Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy współorganizować tę ważną dla nich imprezę, W związku z tym, że tegoroczne wydarzenie inauguruje cykl „Lato z Parowozami”, które jest skierowane do najmłodszych, skupiamy się na wysokiej jakości atrakcjach skierowanych właśnie do tej grupy. Zadbamy, by w specjalnie wydzielonej dla nich strefie, nie tylko świetnie się bawiły, ale i poznały historię kolejnictwa i Parowozowni. Chcemy od najmłodszych lat zaszczepiać w młodych ludziach miłość do kolei .”

Ważnym elementem tegorocznej Parady Parowozów jest próba pobicia rekordu Guinnessa. Przygotowania rozpoczną się 2 maja o godz. 15, natomiast samo wydarzenie zaplanowane jest na godz. 17. To właśnie wtedy podjęte zostaną dwa wyzwania: największej liczby osób mieszczących się w kartonowym pociągu oraz największej liczby osób czytających na głos wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. W międzyczasie, odbywać się będą liczne koncerty, podczas których każdy fan muzyki z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Na zakończenie dnia o godz. 21.45 organizatorzy standardowo przygotowali wyjątkowe przedstawienie „Światło, dźwięk i para”, które w tym roku będzie współorganizowane z Radiem Merkury. To unikalne widowisko stanowi połączenie uroku zabytkowych parowozów z blaskiem świateł i specjalnie opracowaną muzyką. Gościnnie podczas spektaklu wystąpi poznański teatr „Z głową w chmurach”.
Patronami medialnymi imprezy są Magazyn Turystyczny Wasze Podróże i portal WaszaTurystyka.pl.