Globalne targowanie na plus

AG

Targi turystyczne GLOBalnie wracają do dobrej formy. W tym roku dopisali zarówno wystawcy, jak i publiczność.

Piątek nie zapowiadał sukcesu frekwencyjnego. Poza porannym „wysypem” grup szkolnych, tłumów nie było. Te pojawiły się w sobotę. Wielu z gości przyszło na spotkania z podróżującymi celebrytami. Największa kolejka ustawiła się po autografy Nelly Podróżniczki.

Wystawcy byli przygotowani na tłumy. Zagranicznych wystawców było niewielu – Czechy, Słowacja, Tunezja, Brandenburgia, Chorwacja, Węgry – ale za to materiałów i atrakcji na ich stoiskach – dużo. Na stoisku chorwackim można było spotkać i zrobić sobie zdjęcie z drużyną piłkarską Hajduka Split (drugi zespół ligi chorwackiej), która wieczorem rozgrywał mecz z Górnikiem Zabrze. Na stoisku słowackim można było spróbować najlepszych win słowackich serwowanych przez reprezentację Narodowego Salonu Win Słowackich.

Na polskich stoiskach także zadbano o kubeczki smakowe gości. Lokalna Organizacja Turystyczna z Torunia tradycyjnie częstowała piernikami i nalewkami, zaś Małopolska – winami z Winnicy Rodziny Steców.

Najlepszą imprezą towarzyszącą targom było spotkanie informacyjne zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych na temat nowej ustawy o imprezach turystycznych. Prowadził je Dominik Borek z MSiT a chętnych było tylu, że nie mieścili się na Sali. Z imprez towarzyszących-rozrywkowych, najlepsza jak co roku zorganizowana została przez biuro Best Reisen.

Targi GLOBalnie warte sę jeszcze większej reklamy wśród mieszkańców Śląska. To silny region turystyczny, warto, by wystawiali się tam przedstawiciele najpopularniejszych kierunków. A ci przyjadą, gdy frekwencja przez trzy dni będzie taka, jak w sobotę. Wszystko idzie ku najlepszemu, czego organizatorom życzymy.