Gdzie na narty w marcu i kwietniu? Podpowiadamy!

Wielu miłośników białego szaleństwa rezygnuje z wyjazdów do znanych kurortów turystycznych w szczycie sezonu, ze względu na wysokie ceny i tłumy turystów. Coraz więcej osób, decyduje się na wypad na narty w marcu i kwietniu, czyli wtedy, kiedy z jednej strony warunki na stokach często nadal są świetne, a z drugiej strony skończyły się już ferie zimowe, dzięki czemu jest na nich troszkę luźniej. Gdzie można wybrać się na narty wczesną wiosną? Podpowiadamy.

Narty w marcu i kwietniu – Włochy

W marcu i kwietniu panują fantastyczne warunki do jazdy na nartach We Włoszech. O tej porze roku warto wybrać się na przykład w region Val di Sole – Madonna di Campiglio – Pinzolo. Znajduje się tutaj ponad 150 km tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Dlatego też tutejsze kurorty często są wybierane przez rodziny z dziećmi.

Wyjeżdżając na narty za granicę, niezależnie od naszych umiejętności narciarskich, powinniśmy wykupić OC narciarskie, aby w razie wypadku na stoku, móc liczyć nie tylko na sfinansowanie pomocy medycznej czy transportu sanitarnego, ale także wypłaty odszkodowania, czy pokrycia kosztów rehabilitacji. Polacy bardzo często wybierają się na narty w kwietniu również do południowego Tyrolu – Kronplatz, a także do słynna Sella Rond to najczęściej odwiedzane lokalizacje.

Narty w marcu i kwietniu – Alpy Francuskie

W marcu i kwietniu na narty warto wybrać się również w Alpy francuskie. Stoki w regionie Espace Killy czynne są zazwyczaj do początku maja, ponieważ przez długi czas występuje tu wystarczająca do jazdy pokrywa śniegu. Wyjeżdżając w region lodowca Grande Motte, możemy liczyć na szusowanie nawet 9 miesięcy w roku. Znajduje się tutaj ponad 300 km tras narciarskich o różnym poziomie trudności, dzięki czemu lokalizacja ta jest doskonała zarówno na wypad z przyjaciółmi, jak i z dziećmi. Aż do maja funkcjonuje również ośrodek Val Thorens, który jest najwyżej położonym obiektem narciarskim w Europie.

Narty w marcu i kwietniu – Austria

Dobre warunki do jazdy na nartach oferuje również wiele austriackich kurortów. Warto się tutaj wybrać jednak zwłaszcza na początku marca. Wprost wymarzonym miejscem na zimowe wakacje dla miłośników białego szaleństwa jest Europa Sportregion, czyli ośrodek narciarski zlokalizowany między malowniczymi miasteczkami Zell am See i Kaprun. Znajdziemy tu zarówno trasy polecane zaawansowanym narciarzom, jak i łagodne stoki, które są wręcz idealne dla początkujących. Region ten znajduje się również stosunkowo niedaleko od polskiej granicy, ponieważ podróż samochodem do Europa Sportregion z Cieszyna zajmuje około 7-8 godzin.

Artykuł sponsorowany