Gastronomiczno-hotelarskie targowanie

AG

EuroGastro to największe w Polsce targi dla branży hotelarsko-gastronomicznej. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – jubileusze rządzą się swoimi prawami, a EuroGastro odbywały się już po raz 20.

Już rozpoczęcie było inne. Jak podkreśliła właśnie podczas otwarcia, Urszula Potęga prezes MT Targi Polska, organizatora targów: „Na tych targach nigdy nie było uroczystego otwarcia. Głowni bohaterowie zawsze bowiem musieli być na stoiskach i doglądać tego, co najważniejsze – ich pokazów, ich dzieł kulinarnej sztuki. W tym roku okazja jest wyjątkowa i chcieliśmy uhonorować skromnymi nagrodami, tych, którzy są z nami od początku lub co najmniej od piętnastu lat.”

Na swoje 20 urodziny impreza zaprezentowała nowe logo a wspomniani najwierniejsi wystawcy, przyjaciele organizatorów otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe albumy z przepisami i wspomnieniami z ostatnich 20 lat
W tegorocznej edyzcji EuroGastro wzięło udział udział 276 wystawców z 16 krajów: Belgii, Brazylii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Jamajki, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Na szczelnie wypełnionych halach były wydzielone cztery sektory: wyposażenie sal restauracyjnych i barów, wyposażenie zaplecza kuchennego, żywność i napoje oraz kawa.
Trudno powiedzieć, który sektor cieszył się największym powodzeniem – wszystkie były tłumnie odwiedzane, na każdym stoisku w każdym sektorze cos się bez przerwy działo. Interesujący się mniej lub bardziej zapleczem kuchennym, restauracyjnym mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi, trendami, modami i nowym sprzętem oraz designem np. w naczyniach i serwisach.
Dużym powodzeniem cieszyły się także imprezy towarzyszące targom: pokazy gotowania i degustacje, a także konkursy dla kucharzy i baristów. Chef Culinary Cup, którego głównym jurorem był Jerzy Pasikowski, szef kuchni i doradca kulinarny firmy Nestlé, miały wyłonić autora najlepszego dania z użyciem fondu (esencjonalnego sosu) marki Chef.
Kucharz i restaurator Robert Sowa w konkursie Kulinarny Talent już ósmy raz wskazał zwycięzcę z grona kilkunastu młodych adeptów sztuki kulinarnej, których zadaniem będzie połączenie w konkursowym daniu dziczyzny z drobiem.
Teo Vafidis był organizatorem XI Festiwalu Kuchni Greckiej a nowością była strefa coffee village poświęcona kawie. Tomasz Obracaj, założyciel Speciality Coffee Association of Europe (Europejskie Stowarzyszenie Kawy Najwyższej Jakości) poprowadził VIII Olimpiadę Kawy.
W strefie żywności i napojów wielkim powodzeniem cieszyły się świeże mule, małe ale smaczne kawałki pizzy, gorące kremowe zupy a do popicia wina hiszpańskie, włoskie, argentyńskie, węgierskie oraz niemieckie piwa.

{gallery}3620{/gallery}