Gala Coral Travel Starway’ 23 w Turcji. „Naszym celem na przyszły rok jest wzrost o blisko 20 proc.”

fot. archiwum Coral

Każdego roku wszystkie marki Coral Travel Group zapraszają najlepszych partnerów biznesowych, by podziękować za kolejny rok współpracy i podczas Gali Starway’ 23 nagrodzić sukcesy. Uroczystość dla polskich partnerów miała miejsce w Turcji, flagowym kierunku touroperatora, gdzie Coral Travel Poland ma ponad 40 proc. udziału w na polskim rynku sprzedaży.

W dniach 16-21 października 2023 Coral Travel Poland gościł ponad 220 osób a wśród nich 100 najlepszych biur podróży z całej Polski. Obecny był też zarząd i wieloletni pracownicy Coral Travel Poland wraz z przedstawicielami partnera Odeon Tours.

Program pobytu zakładał zarówno część wypoczynkową, wycieczkową jak i oficjalną z Galą Starway’ 23.  Zaproszeni partnerzy wypoczywali w tureckim regionie Kemer. To zielona część Turcji, położona u stóp gór Taurus, utkana z piniowych i sosnowych lasów oraz ogrodów cytrusowych, u wybrzeży Morza Śródziemnego. W takiej scenerii partnerzy Coral Travel wypoczywali w hotelach Kemer – Nirvana Mediterranean Excellence i Nirvana Dolce Vita.

Nagrody dla najlepszych

Wypoczynek połączony był ze wspólnym celebrowaniem zakończenia sezonu lato 2023 z najlepszymi partnerami i przyjaciółmi biznesowymi polskiego touroperatora. Jak co roku, odbyła się uroczysta Gala Starway Awards 2023 Coral Travel. Zarząd Coral Travel Poland wręczył nagrody w postaci statuetki Glob Coral Travel  i wyróżnienia najlepszym partnerom w różnych kategoriach. To wyraz uznania i podziękowania za największe sprzedaże i zaangażowanie w promocję marki Coral Travel w Polsce. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: biura niesieciowe, autoryzowany agent, salon franczyzowy oraz portale i biura sieciowe.

„Kiedy rozpoczynaliśmy sprzedaż sezonu 2023, myśleliśmy, że ze względu na trudności gospodarcze na świecie i w Polsce, może to nie być łatwy sezon. W tym inflacja, rosnące ceny paliw, które wpływają na ceny pakietów nie były zbyt obiecujące na sezon. Ale dzięki waszemu wsparciu ponownie odnotujemy wzrost o 31 proc. w 2023 roku w porównaniu do 2022 roku. W tym momencie chciałbym serdecznie podziękować wam wszystkim tutaj i całej sieci sprzedaży w Polsce” – zwrócił się do gości Burkan Cem Tapan, dyrektor generalny Coral Travel Poland.

„Naszym celem na 2024 roku jest wzrost o 18-20 proc. Wzrost ten będzie trzykierunkowy. Po pierwsze zwiększając liczbę miejsc w samolotach latających z lokalnych portów lotniczych z bloków miejsc do pełnych samolotów, np. zamiast bloków z Katowic i Warszawy do Sharm el Sheikh polecą 2 pełne samoloty, podobnie więcej miejsc będzie też na Majorkę ido Tunezji. Po drugie dodając nowe lotniska wylotów dla niektórych kierunków, których wcześniej z nich nie obsługiwaliśmy np. Dalaman z Wrocławia i Poznania czy Tajlandia z Katowic. Po trzecie poprzez zwiększenie liczby lotów na istniejących lotniskach np. z Rzeszowa do Antalyi będzie pięć wylotów zamiast czterech, podobnie więcej wylotów z Łodzi, Krakowa, Bydgoszczy czy Gdańska. Większość naszych operacji obsługują linie lotnicze z polską załogą, bo lata doświadczeń pokazują, że jest to istotne dla naszych klientów” – informuje Burkan Cem Tapan.