Gadżet od KLM pomaga zwiedzać Amsterdam

archiwum KLM

Na pasażerów KLM, którzy planują wizytę w Amsterdamie we wrześniu czeka prezent – sprytna wywieszka bagażowa KLM (KLM Care Tag), która będzie ich lokalnym przewodnikiem po mieście.

Specjalnie zaprojektowany gadżet ma wmontowany głośnik oraz moduł GPS, który pozwala na określenie lokalizacji właściciela. Dzięki pomysłowemu urządzeniu turyści usłyszą wskazówki dotyczące zwiedzania miasta, w zależności gdzie aktualnie się znajdują. Nagrane na urządzenie informacje głosowe zostały przygotowane z udziałem członków personelu pokładowego KLM.

Linia chce, aby opieka załogi towarzyszyła pasażerom KLM nie tylko podczas lotu, ale również w czasie zwiedzania rodzinnego miasta KLM – Amsterdamu. Wywieszki będzie można otrzymać bezpłatnie we wrześniu, składając zamówienie przez Internet.

KLM Care Tag to małe urządzenie, które wygląda jak wywieszka bagażowa, ale jest znacznie od niej sprytniejsze. Na urządzenie nagrano setki informacji i komunikatów głosowych, które zostały przygotowane z udziałem członków personelu pokładowego KLM. Głos załogi KLM poprowadzi turystów po Amsterdamie opowiadając im historie zabytków, które właśnie mijają, podpowiadając gdzie można za darmo skosztować lokalnych smakołyków, czy którędy iść, aby zobaczyć sztukę uliczną na żywo. Urządzenie ostrzeże nas w miejscach, gdzie należy uważać na kieszonkowców oraz na wyjątkowo ruchliwych skrzyżowaniach z udziałem licznych rowerzystów, pomoże wypożyczyć rower czy łódkę po kanale. Turyści z wywieszką „KLM Care Tag” będą zawsze mieli przy sobie osobistego lokalnego przewodnika po mieście, dostępnego o każdej porze i w każdym miejscu miasta.

Wywieszkę KLM Care Tag będzie można otrzymać za darmo, składając odpowiednie zamówienie przez Internet we wrześniu na podróże do Amsterdamu, które odbędą się również we wrześniu b.r. Linia udostępni limitowaną liczbę wywieszek, które będą przyznawane zainteresowanym klientom według kolejności zgłoszeń. Początkowo udostępniane urządzenia będą wyposażone w angielską wersję językową, w późniejszym terminie tego roku planowane są wersje: niemiecka, chińska, portugalska i rosyjska.