Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak”

materiały prasowe

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” działająca przy szczególnym wsparciu Hotelu**Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, właśnie rozpoczęła nabór uczestników do projektu realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zainteresowanym udziałem w projekcie, odbyło się dnia 29 marca, w sali konferencyjnej hotelu.
Realizacja projektu zaplanowana jest do 31 grudnia 2017 r., a jego nadrzędnym celem jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez integrację międzypokoleniową mieszkańców Gminy Rymanów. Dla potrzeb zajęć i warsztatów Hotel „Jaś Wędrowniczek” udostępni sale konferencyjne oraz zapewniać będzie catering dla uczestników.
„Aktywny Rymanowiak” skierowany jest do młodzieży uczącej się w wieku 14-19 lat oraz do osób powyżej 55 roku życia a udział w zajęciach jest bezpłatny. W ramach projektu realizowane będą formy warsztatów stacjonarnych prowadzonych przez profesjonalistów, spotkania z twórcami, konkursy i wycieczki, wystawy i publikacja prac uczestników.
Zajęcia będą realizowane w grupach tematycznych:
– grupa fotograficzna (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa dziennikarska (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa historyczna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa teatralna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa wokalna ( 6 osób w różnym wieku)
Klimatyczne wnętrza hotelu i restauracji oraz niezwykłe otoczenie, piękny ogród pełen drzew, kwiatów i urokliwych zakątków, będą z pewnością korzystnie wpływały na pracę twórczą uczestników projektu. Miejsce to ma swoją renomę, od wielu lat organizowane są tu między innymi, liczne koncerty znakomitych polskich artystów, cykliczne spotkania z podróżnikami, festiwale promujące regionalne rzemiosło i kulinaria. To wszystko w połączeniu z serdeczną
i rodzinną atmosferą, sprawia że goście czują się w „Jasiu Wędrowniczku” wyjątkowo.

Obiekt rozpoczął działalność w jedenaście lat temu i jest to pomysł na rodzinny biznes, prowadzony przez Zofię i Jana Szepieniec oraz ich córkę Justynę, która jest założycielem
i Prezesem Fundacji „Jaś Wędrowniczek”. Fundacja powstała w 2009 i od tej pory
z powodzeniem zrealizowała szereg interesujących projektów, głównie skierowanych do dzieci i młodzieży.

Pozostało życzyć aby ten kolejny, ambitny projekt Fundacji, był z powodzeniem realizowany, a nadrzędny cel jakim jest dalsza praca na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności oraz założenie Klubu Aktywnego Rymanowiaka, został osiągnięty.

Hotel Restauracja „Jaś Wędrowniczek” jest członkiem IGHP.