Focus Hotels: I półrocze lepsze o 32 proc.

archiwum Focus Hotels

Polska sieć Focus Hotels należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. w pierwszym półroczu 2017 roku zanotowała wzrost przychodów o 32 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku.

 

Jest to wynik skutecznie realizowanej strategii dynamicznej ekspansji marki Focus Hotel oraz Focus Hotel Premium. W czerwcu 2016 roku sieć otworzyła swój drugi hotel w Gdańsku, zaś w 2017 roku do sieci dołączył dawny Hotel Pod Orłem w Bydgoszczy. Jednocześnie w 2017 roku zawarto umowy dzierżawy na trzy nowe hotele.
 
Sytuacja biznesowa obiektów Focus Hotels w 2016 roku była wzrostowa. Przychody za cały 2016 rok wzrosły o 5 mln zł w stosunku do roku 2015 (+17,5 proc.), w dużej mierze za sprawą otwartego w czerwcu 2016 roku Focus Premium Gdańsk. Wzrosła także frekwencja hoteli (+1,3 p.p. vs 2015), a średnia cena za pokój oraz RevPAR wzrosły o 5,6 zł. W 2016 roku obiekty sieci Focus Hotels obsłużyły łącznie 223 886 gości.
W pierwszym półroczu 2017 roku Focus Hotels zanotował wzrost przychodów o 32 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku, na co wpływ ponownie miało otwarcie hotelu Premium w Gdańsku, a także dołączenie do sieci w kwietniu 2017 r. Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy.
 

Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels, powiedział: „Rosnący ruch turystów w kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Wskaźniki frekwencji i przychodów rosną, a my jesteśmy przekonani, że polska branża hotelowa ma przed sobą jeszcze lepsze perspektywy niż do tej pory. Z roku na rok w Polsce rośnie też popyt na usługi z „wyższej półki” – dlatego przykładamy dużą wagę do rozwoju naszego brandu Focus Hotel Premium.”
 

2017 to kolejny rok dynamicznego rozwoju marki Focus Hotel. Spółka dołączyła do sieci Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy oraz podpisała umowy dzierżawy na trzy kolejne hotele, ugruntowując swoją pozycję lidera wśród sieci oferujących ten model współpracy. W sumie realizowanych jest obecnie aż pięć nowych inwestycji hotelowych, które prowadzone będą pod marką Focus Hotel lub Focus Hotel Premium – w Sopocie, Białymstoku, Poznaniu, Lublinie oraz Warszawie. Zarząd spółki zapowiada utrzymanie tej dynamiki oraz informuje o zbliżającej się ekspansji zagranicznej.  We wrześniu br. sieć otworzyła biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji.
 

Łukasz Płoszyński dodał: „Starannie selekcjonujemy obiekty i negocjujemy warunki. Najważniejszym celem, jaki sieć stawia sobie na najbliższe miesiące i lata, jest pozyskanie hoteli w Krakowie i Wrocławiu, wyjście poza granice kraju oraz debiut Focus Hotels na giełdzie. Pierwszych inwestycji sieci za granicą spodziewać się można w stolicy Rumunii – Bukareszcie. Inwestorom proponujemy dzierżawę na atrakcyjnych warunkach – zapewniamy m.in. gwarantowany czynsz i gwarancję zwrotu z inwestycji. Ten model cieszy się coraz większym zainteresowaniem i będziemy go rozwijać.”

www.focushotels.pl