Flydubai połączyły Budapeszt i Warszawę z Dubajem

Pierwszy lot flydubai z Warszawy do Dubaju/fot. archiwum flydubai

Linie lotnicze flydubai uruchomiły od 30 września loty do Warszawy i Budapesztu. Przewoźnik będzie wykonywał cztery loty tygodniowo z Międzynarodowego Lotniska w Dubaju (DXB) na Międzynarodowe Lotnisko w Budapeszcie (BUD) i codziennie loty na Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW).

Będzie to drugie po Krakowie (KRK) polskie miasto obsługiwane przez tego przewoźnika.

Inauguracyjne loty flydubai do Budapesztu i do Warszawy zostały powitane tradycyjnymi salutami wodnymi na lotniskach docelowych. Otwierający nowe bezpośrednie połączenie do Budapesztu pierwszy lot pilotowali kapitan Laszlo Fabian z Węgier oraz pierwszy oficer Eisa Al Suwaidi z ZEA.

Ponadto węgierskimi członkiniami personelu pokładowego obsługującego inauguracyjny rejs były: Starsza Stewardessa Rebeka Cserne Fabiana i Stewardessa Reka Toth.

fot. archiwum flydubai

W skład załogi obsługującej ten inauguracyjny lot wchodziły też Polki: Starsza Stewardessa Agata Samborska oraz Stewardessy Katarzyna Boryna i Paulina Kaniowska.

Ghaith Al Ghaith, prezes zarządu flydubai, powiedział:„Tego lata zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi. Uruchamiając loty do Budapesztu i do Warszawy rozszerzamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu nasi pasażerowi będą mieli większy wybór miejsc docelowych w sezonie zimowym. Wzmocni to także związki pomiędzy oboma krajami a ZEA.”

Jeyhun Efendi, starszy wiceprezes ds. działalności komercyjnej i e-commerce w liniach flydubai, dodał: „Wprowadzenie bezpośrednich połączeń z Budapesztem i z Warszawą rozszerza naszą siatkę połączeń w Europie do 20 lotnisk w 17 krajach. Cieszymy się z możliwości zaoferowania pasażerom niezawodnego i niedrogiego podróżowania bezpośrednio do Dubaju oraz lotów code share z możliwością dalszych przesiadek na loty realizowane wspólnie przez Emirates i flydubai do 190 miejsc docelowych”.

Podróżni rezerwujący lot do Dubaju liniami flydubai otrzymają bezpłatną jednodniową wejściówkę na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju, trwającą od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Inicjatywa dotyczy wszystkich rezerwacji dokonanych od 1 września na podróże w okresie trwania imprezy.

Loty z Terminalu 3 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Budapest International Airport (BUD) będą wykonywane we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, zaś loty na lotnisko Chopina w Warszawie (WAW) – codziennie.

Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z DXB do BUD zaczynają się od AED 7 995, zaś w Economy Class Lite od AED 1 095. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z BUD do DXB zaczynają się od HUF 523 700 zaś w Economy Class Lite od HUF 86 792.

Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z DXB do WAW zaczynają się od AED 7 000, zaś w Economy Class Lite od AED 1 730. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z WAW do DXB zaczynają się od PLN 5 470, zaś w Economy Class Lite od PLN 1 686.

Wejściówki na Expo w gratisie do biletów Emirates i Fly Dubai – kolejny argument w walce o Dubaj