Flybe w sojuszu z Emirates

archiwum Flybe

Linie Emirates, podpisały nową umowy code-share z Flybe, największą regionalną linią lotniczą w Europie z siedzibą w Exeter. W ramach nowej umowy kody linii Emirates pojawią się na 25 trasach obsługiwanych przez Flybe na terytorium Wielkiej Brytanii. Tym samym do światowej sieci połączeń Emirates dołączy 13 nowych miejsc, takich jak Edynburg, Aberdeen, Guernsey, Wyspa Man, Jersey czy Newquay. Wszystkie loty Flybe uzupełnią połączenia Emirates do Dubaju i innych miast świata realizowane z portów lotniczych w Manchesterze, Glasgow i Birmingham. Emirates i Flybe planują rozpoczęcie lotów w ramach nowej umowy w lipcu tego roku.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates, powiedział: „Nowa umowa code-share z Flybe zapewni naszym pasażerom większy wybór i elastyczność połączeń do różnych miast na terytorium Wielkiej Brytanii z Dubaju, co przełoży się na większy komfort podróży.”

Dotychczas linie Emirates podpisały umowy code-share z 14 partnerami na całym świecie, w tym z liniami Qantas, Jetstar i Jet Blue.